Unia Swarzędz pokonana

Koszykarki ze Swarzędza przegrały w Białymstoku i nie są już liderkami grupy A I ligi
Z powodu kończącego się już remontu hali w Swarzędzu Unia pierwsze sześć spotkań rozgrywa na wyjazdach. Jej poprzednie dwa wyjazdy - do Wołomina i Poznania - zakończyły się zwycięstwami. W Białymstoku ta sztuka już się nie udała. Jednym z powodów porażki dotychczasowego lidera był brak środkowej Agnieszki Budnik, która z powodu ostrego zapalenie gardła pozostała w Poznaniu. Po trzech kwartach Włókniarz miał już 12 pkt przewagi, ale skuteczna gra Ewy Borys (12 pkt w ostatniej kwarcie) sprawiła, że 8 min przed końcem Unia przegrywała tylko 45:49. Wtedy jednak białostoczanka Małgorzata Chomicka trzykrotnie trafiła z dystansu i Unia po raz pierwszy w tym sezonie zeszła z parkietu pokonana.

Młody zespół MUKS Poznań rywalizację z Kadusem Bydgoszcz przegrał w dwóch ostatnich minutach meczu. Podopieczne trenera Andrzeja Jabłońskiego zdobyły wtedy 4 pkt, a straciły aż 12.

Włókniarz-PJG Białystok - Unia Swarzędz 68:55

Kwarty: 16:10, 20:12, 13:15, 19:18.

Unia: Borys 20, Rezler 15, Talarczyk 11, Parzymięs 5, Kośmider 2, Czerniak 2, Słomińska 0, Jarkowska 0, Leporowska 0.

MUKS Poznań - Kadus Bydgoszcz 80:87

Kwarty: 14:23, 21:18, 26:24, 19:22.

MUKS: Jabłońska 30, Skobel 17, Najtkowska 10, Pecold 9, Durak 5, Bąk 5, Ignasiak 2, Jankowiak 2.

Inne wyniki grupy A: AZS Toruń - Piątka Tczew 83:70, Bank Spółdzielczy Wołomin - Pogoń Siedlce 71:40.

8. Pogoń Siedlce 0-33130:251

W grupie B liderem została drużyna Duda Leszno. Pierwszy mecz w tym sezonie wygrała za to Ostrovia.

Duda-PWSZ-Gąsior Leszno - SMS PZKosz Łomianki 76:68

Kwarty: 23:18, 16:15, 12:17, 25:18.

Duda: Grześczyk 15, Ślotała 14, Krauze 13, Lubak 8, Andrzejewska 8, Krzywicka-Bąba 7, Sobczyńska 5, Król 4, Sękowska 2, Soroczyńska 0.

Ostrovia II Ostrów Wlkp. - Filar Sosnowiec 69:56

Kwarty: 15:20, 23:13, 15:11, 16:12.

Ostrovia: Mądra 17, Banaszkiewicz 16, Misiek 12, Szymańska 9, Śniegocka 6, Łuczak 4, Ambrosiewicz 3, Walas 2, Krygowska 0, Wosińska 0.

Inny wynik: AZS-KK Jelenia Góra - Wisła II Kraków 81:57. Pauzował MKS MOS Wrocław.