Moderator - Gwardia 0:3

Siatkarze Gwardii Wrocław wreszcie wygrali mecz w rozgrywkach serii B. W sobotę drużyna trenera Jacka Grabowskiego pokonała na wyjeździe Moderatora Hajnówkę 3:0
- Wcale nie było łatwo, bo Moderator w pierwszej kolejce pokonał przecież BBTS Bielsko - przyznaje Grabowski. - Na szczęście poprawiliśmy się w elementach, które do tej pory szwankowały. Mam tu na myśli zagrywkę i odbiór. Myślę, że chłopakom pomogły ostatnie sparingi z Nysą, w których przekonali się, że grając agresywną zagrywką, można dużo zyskać.

W meczu z Moderatorem właśnie mocna i agresywna zagrywka była kluczem do zwycięstwa, bo sprawiła, że miejscowi mieli spore problemy z przyjęciem. W pierwszym i trzecim secie o wygranej Gwardii decydowały jednak dopiero końcówki. - Na wyróżnienie w moim zespole zasłużył Maciek Zając, który w pierwszej partii popisał się asem serwisowym przy stanie 23:23, a w trzecim secie ponownie mocną zagrywką wyprowadził nas na 25:24, a po chwili zakończył mecz skutecznym atakiem - przyznaje Grabowski.

Za tydzień Gwardia zmierzy się na wyjeździe z liderem tabeli - Jokerem Piła.

(23:25, 19:25, 24:26)

Gwardia: Dutkiewicz, Gulczyński, Markiewicz, Jarząbski, Poskrobko, Szczurowski, Górnik (libero) oraz Zając, Uliński, Ciesielski.

Pozostałe wyniki: BBTS Bielsko - Joker Piła 2:3 (25:18, 22:25, 25:20, 24:26, 8:15); Skra II Bełchatów - Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:22, 27:25, 26:24); Orzeł Międzyrzecz - Avia Świdnik 3:0 (25:14, 25:18, 25:20); AZS Politechnika Gliwice - SPS Zduńska Wola 3:0 (25:18, 25:21, 25:21); KPS Wołomin - GTPS Gorzów 0:3 (23:25, 24:26, 22:25); AZS Opole - Jadar Radom 0:3 (16:25, 18:25, 19:25).