Bundesliga: porażki Bayernu i Bayeru

W 8. kolejce Bundesligi Bayern Monachium przegrał u siebie 0:1 z Schalke 04. Bayer Leverkusen uległ 1:3 w wyjazdowym meczu w Berlinie z Herthą. Przegrał też mistrz Niemiec Werder Brema - 1:2 na wyjeździe z FSV Mainz.

Zagraliśmy g... mecz - stwierdził Michael Ballack po porażce Bayernu z Schalke. - Nie byliśmy wystarczająco szybcy, nie byliśmy agresywni. Musimy jak najszybciej pozbyć się wspomnienia tego popołudnia, bo we wtorek w Turynie (spotkanie w Lidze Mistrzów - red.) przegrać nie można - dodał niemiecki pomocnik. Ma się nad czym głowić, bo Juventus stracił w tym sezonie ledwie dwa gole, a Bawarczycy oddali w sobotę jeden celny strzał. W bramkę trafił Roy Makaay, jedyny gracz, do którego kibice nie mają tej jesieni żadnych pretensji. Załamany był bramkarz Oliver Kahn, który stwierdził, że porażki, owszem, się zdarzają, ale to, co wyprawiała jego drużyna, było przerażające.

Bayernowi uciekają piłkarze VfB Stuttgart. Wygrali z wciąż zagrożoną bankructwem Borussią Dortmund, a bramkarz Timo Hildebrand zachowuje czyste konto już od 682 minut. Trener gospodarzy Matthias Sammer miał rozdarte serce, bo to on w 1997 roku zdobył z sobotnimi rywalami Puchar Europy. Ich sytuacja staje się powoli tragiczna - działacze właśnie ogłosili, że zadłużenie Borussii jest najwyższe w historii niemieckiej piłki (blisko 150 mln dolarów).

Krzynówek grał 90. minut (Radosław Kałużny ani minuty), ale Bayer przegrał w Berlinie z Herthą. Zagrali też Tomasz Hajto (Nurnberg, cały mecz), Tomasz Zdebel (60 minut w Bochum) i Daniel Bogusz (ostatnie sekundy dla Arminii).

BAYERN MONACHIUM - SCHALKE 04 0:1 (0:0): Asamoah (76.)

VfL BOCHUM - HANSA ROSTOCK 0:1 (0:0): Prica (75.)

FSV MAINZ - WERDER BREMA 2:1 (0:0): Weiland (83.), Auer (90.) - Charisteas (56.)

NUERNBERG - S.C. FREIBURG 3:0 (1:0): Mintal (26.), Vittek (49.), Schroth (56.)

VfB STUTTGART - BORUSSIA DORTMUND 2:0 (0:0): Hinkel (52.), Cacau (68.)

HERTHA BERLIN - BAYER LEVERKUSEN 3:1 (1:0): Gilberto (39.), Marx (52.), Marcelinho (78.) - Schneider (54.)

HAMBURG SV - ARMINIA BIELEFELD 0:2 (0:0): Owomoyela (57.), Buckley (65.)