Składy drużyn Era Basket Ligi

Oto rywale Prokomu, Polpharmy i Czarnych
ANWIL WŁOCŁAWEK

4 Kestutis Marciulionis (LTU)19761881/2
5 Wacław Piński19802045
6 Hubert Radke19802085/4
7 Seid Hajrić (BOS)19832033
8 Robert Witka19812054
9 Gatis Jahovics (LAT)19842023/2
10 Dante Swanson (USA)19811781
11 Tomas Nagys (LTU)19802065
12 Rinis Sirsnins (LAT)19851911
12 Tomasz Kwiatkowski19872125
13 Gintaras Kadziulis (LTU)19801922
14 Michał Gabiński19871983
15 Przemysław Frasunkiewicz19792013
Michał Szydłowski19861881
Trenerzy: Andrej Urlep (SLO), Igor Griszczuk (BLR/POL), David Dedek (SLO).



ASTORIA BYDGOSZCZ

4 Marcin Grocki19802013
5 Vedran Bosnić (BOS)19761861
6 Jacek Olejniczak19752055
7 Przemysław Gierszewski19701871
8 Cameron Crisp (USA)19811912
9 Radosław Kłosiński19852085
10 Paweł Wiekiera19782054
11 Denis Korszuk (BLR)19782043/4
13 Grzegorz Arabas19791902
14 Aleksander Kudriawcew (BLR)19801901
18 Marcus Smallwood (USA)19821984
19 Krzysztof Wilangowski19692105
Krzysztof Dryja19742105
Trenerzy: Wojciech Krajewski, Tomasz Herkt, Jarosław Zawadka.



AZS GAZ ZIEMNY KOSZALIN

4 Antawn Dobie (USA)19781831/2
5 Jovan Zdravković (SRB)19781801
6 Paweł Kowalczuk19802054
7 Robert Klocek19761891
8 Tomasz Celej19781982/3
9 Sebastian Balcerzak19801952/1
10 Tomasz Dąbrowski19721922/3
11 Tomasz Briegmann19752033
12 Krzysztof Wiechowski19802003/4
13 Marcin Sroka19811993
14 Kevin Lyde (USA)19802085
15 Marek Miszczuk19772114
Trener: Jarosław Zyskowski



NOTEĆ INOWROCŁAW

4 Paweł Machynia19801851
5 Aleksander Stakić (SLO/POL)19821952/3
7 Krzysztof Szubarga19841801
10 Łukasz Kwiatkowski19792054/5
11 Piotr Szczotka19812003
12 Artur Robak19782105
13 Dusan Radović (SRB)19721921
14 Tomasz Mrożek19772003/2
15 Andrzej Karaś19721922
Andre Williams (USA)19802024
Bartosz Zarembski19841984
Trener: Piotr Baran



GIPSAR STAL OSTRÓW

Saulius Kazevicius (LTU)19761901
Nerijus Karlikanovas (LTU)19762034/5
Roderick Smith (USA)19772075
Uldis Rudzitis (LAT)19781932/3
Srdjan Lalić (SRB)19762034/5
Andry Sola (CAN/CRO)19782013
Przemysław Lewandowski19781993
Dariusz Parzeński19682054/5
Michał Krajewski19841851
Michał Wiesner19811861
Grzegorz Małecki19841973
Marcin Kałowski19801912
Trenerzy: Wadim Czeczuro, Jan Perkiewicz, Marek Walczak



POLONIA WARBUD WARSZAWA

4 Otis Hill (USA)19742045
5 Krzysztof Roszyk19781983/2
6 Walter Jeklin (SLO)19691872
7 Arvydas Straupis (LTU)19752003/4
8 Krzysztof Sidor19751912
9 Robert Pacocha19791952
10 Łukasz Koszarek19841871
11 Marcin Dutkiewicz19861983/2
12 Eric Taylor (USA)19762004
13 Arkadiusz Miłoszewski19732034
14 Eric Elliott (USA/POL)19691781
15 Leszek Karwowski19752054
Samir Lerić (kontuzja, BOS)19732045
Trenerzy: Wojciech Kaminski, Paweł Czosnowski



DEICHMAN ŚLĄSK WROCŁAW

4 Aivaras Kiausas (LTU)19801993/2
6 Robert Skibniewski19831831
7 Przemysław Hajnsz19822043
8 Radosław Hyży19772004/3
9 Maciej Zieliński19711983/2
10 Maciej Szlachtowicz19851952/3
11 Michał Ignerski19802043/4
12 Ryan Randle (USA)19812065/4
13 Kamil Chanas19851902/1
14 Paweł Mróz19842154/5
15 Raitis Grafs (LAT)19812105
Marcin Kuzian19742034
Adrian Mroczek19851942/1
Artur Mielczarek19841962/3
Trenerzy: Tomo Mahorić (SLO), Tomasz Jankowski, Bostjan Jakse (SLO)



TURÓW ZGORZELEC

4 Brandun Hughes (USA)19761801/2
5 Dariusz Skowroński19732065
6 Tomasz Zabłocki19782034/3
7 Adrian Czerwonka19811953
9 Mirosław Łopatka19772134/5
10 Yann Mollinari (FRA)19751861
11 Grzegorz Mordzak19771781
12 Chris Young (USA/LTU)19792065
13 Charles Bennett (USA)19772065/4
15 Wojciech Szawarski19761953/2
16 Edward Żak19781882
18 Haris Danesi19861891
19 Maciej Rejman19851821
Trenerzy: Andrzej Kowalczyk, Radosław Czerniak, Ryszard Poznański



UNIA WISŁA PAGED KRAKÓW

4 Willie Anderson (USA)19751932
5 Michael Ansley (USA)19672035/4
6 Tomasz Suski19751922
7 Wojciech Żurawski19761995/4
8 Paweł Szcześniak19751871
9 Artur Golański19741963/2
10 Mujo Tuljković (BOS)19792033
11 Grzegorz Dudzik19841902
12 Piotr Szybilski19732075
13 Sylwester Walczuk19741983
14 Filip Kenig19791983/4
15 Maciej Bielak19771791
Piotr Nowak19731963
Marcin Jagoda19791953
Trenerzy: Mariusz Karol, Bogdan Zając



W składzie po numerze na koszulce, imieniu i nazwisku - rok urodzenia, wzrost i pozycja na boisku.

Oznaczenia państw: BLR - Białoruś, BOS - Bośnia i Hercegowina, CAN - Kanada, CRO - Chorwacja, FRA - Francja, LAT - Łotwa, LTU - Litwa, SLO - Słowenia, SRB - Serbia i Czarnogóra, USA - Stany Zjednoczone.

Pozycje na boisku: 1 - rozgrywający, 2 - rzucający obrońca, 3 - niski skrzydłowy, 4 - silny skrzydłowy, 5 - środkowy