GOK walczy o ekstraklasę

Z wielkimi nadziejami rozpoczynają w sobotę drugoligowy sezon brydżyści GOK-u Bielsk. Wzmocnieni aktualnymi reprezentantami Polski bielszczanie za cel postawili sobie awans do ekstraklasy
Ewa Miszewska, Anna Sarniak, Grzegorz Narkiewicz i Sławomir Zawiślak będą na przełomie października i listopada reprezentować nasz kraj na Olimpiadzie brydżowej w Stambule. Wcześniej cała czwórka zagra w barwach GOK-u w drugiej lidze. Pozostali zawodnicy również mają za sobą występy w ekstraklasie, co napawa optymizmem i pozwala widzieć w bielszczanach głównych kandydatów do awansu. Tę czwórkę w walce wspomagać będą Sabina Grzejdziak, Igor Grzejdziak, Dariusz Krajewski, Piotr Krajewski, Leszek Łuniewski, Andrzej Zakrocki i Maciej Wiącek. To silna drużyna, która powinna przeciwstawić się koalicji drużyn warszawskich.

W sobotę i niedzielę drugoligowcy rozegrają pięć spotkań. Kolejne mecze zasadniczej części sezonu odbędą się w styczniu. Po serii pojedynków każdy z każdym, liga zostanie podzielona na dwie grupy. Czołowa szóstka zagra o promocję do brydżowej elity, pozostałe zespoły o utrzymanie w gronie drugoligowców. Dwie najlepsze w przekroju całego sezonu drużyny zmierzą się w maju w bezpośrednim pojedynku o awans.

Startuje również III liga. W grupie mazowieckiej zagrają rezerwy GOK-u. Młody zespół nie zalicza się wprawdzie do faworytów, ale już przed rokiem zakwalifikował się do baraży, co świadczy o niezłych umiejętnościach. Powtórzenie tego rezultatu jest tegorocznym celem GOK-u B.