Hokej. Ekstraklasa

Trzy ciężkie mecze w ciągu czterech dni - tak właśnie przedstawia się harmonogram najbliższych rozgrywek hokeistów KH Sanok
W piątek zmierzą się w Tychach z miejscowym GKS, w niedzielę i w poniedziałek rywalizować będą w Gdańsku ze Stoczniowcem.

W KH Sanok w dwóch pierwszych meczach na pewno nie zagrają Marcin Niemiec i Łukasz Miśków, którzy w środowym pojedynku ze Stoczniowcem otrzymali kary meczu. Po raz ostatni wystąpi bramkarz Daniel Wolanin, który po tym meczu wyjeżdża na studia do Katowic i występować będzie w pierwszoligowym zespole MUKS Janów.

Gospodarze meczu w Tychcach awizują skład identyczny, w jakim grali przed kilkoma tygodniami w Sanoku. Tyszanie wówczas wygrali 9:3, choć po dwóch tercjach KH przegrywało jedynie 3-4. Zespół GKS-u to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski.

Bezpośrednio po meczu w Tychach sanoczanie udadzą się do Gdańska, gdzie czekać ich będzie dwumecz ze Stoczniowcem. W niedzielę rozegrany zostanie pojedynek zgodnie z terminarzem rozgrywek, natomiast dzień później oba zespoły rozegrają mecz awansem z 23 grudnia. W ten sposó sanoczanie nie będą musieli ponosić kosztów jeszcze jednego wyjazdu do Gdańska.

Dla Gazety:

Arkadiusz Burnat

kapitan KH Sanok

Czekają nas bardzo ciężkie mecze, ale jedziemy powalczyć o jak najlepsze wyniki. Środowy mecz ze Stoczniowcem pokazał, że jeśli nie popełniamy indywidualnych błędów to jesteśmy w stanie nawet pokusić się o zwycięstwo. Jeśli takich błędów nie popełnimy w tych trzech najbliższych pojedynkach to uważam, że jesteśmy w stanie zdobyć jakieś punkty.