AZS Lublin - AZS Gliwice 90:79

Lubelscy akademicy wygrali po raz pierwszy w tym sezonie. Wczoraj zespół trenera Romana Myśliwca pokonał swych imienników z Gliwic

Początek mecz należał do gości, którzy w 7. minucie wygrywali 21:6. Potem jednak w szeregi Ślązaków wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i w 13. minucie, po rzucie Dariusza Lipowskiego objęli prowadzenie 25:23. Po chwili przewaga lublinian wzrosła do 10 punktów.

Po przerwie goście zaczęli odrabiać straty. Pod koniec trzeciej kwarty Jarosław Drozd został ukarany przewinieniem technicznym za niesportowe zachowanie i musiał opuścić parkiet. Zespół z Gliwic rzucił trzy z czterech rzutów wolnych i odzyskał prowadzenie (58:57). Gospodarze poderwali się jednak do walki i ostatecznie rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść, głównie za sprawą skutecznie grających Piotra Jagody i Konrada Kotlarczuka.

- Cieszę się z pierwszego zwycięstwa, ale nie ze stylu gry - stwierdził Roman Myśliwiec. - Mamy taki zespół, jaki mamy. Nawet jak przyjeżdża przeciętny rywal, nie potrafimy tego wykorzystać i zdecydowanie wygrać. Mam pretensje do Drozda, to nie pierwszy taki jego wybryk.