Bobry Zabrze - Start Lublin 94:83

Koszykówka. II liga mężczyzn. Bobry Zabrze w trzech pierwszych kolejkach nie wygrały żadnego spotkania. Pierwsze zwycięstwo odniosły wczoraj w meczu ze Startem Lublin

- Przegraliśmy przez słabą obronę. Pozwoliliśmy rzucić przeciętnemu zespołowi, jakim są Bobry, blisko 100 punktów. Kiedy w trzeciej kwarcie zagraliśmy mocno w obronie, szybko objęliśmy prowadzenie - powiedział po meczu drugi trener Startu Piotr Karolak.

Lublinianie zaczęli nieźle - w pierwszej kwarcie prowadzili 15:9, wtedy jednak "stanęli", a rywale rzucili 10 punktów. Spotkanie rozstrzygnęło się ostatnich minutach. Trzy minuty przed końcem było 80:80, jednak później punkty zdobywali już niemal wyłącznie gospodarze, także z rzutów wolnych, bo w końcówce zawodnicy Startu musieli przerywać ich akcje faulami.

BOBRY ZABRZE 94

START LUBLIN 83

KWARTY

28:27, 28:19, 12:25, 26:12

Dla Bobrów najwięcej: Kruk 30

Start: Marciniak 22, Ostrowski 14, Fijałka 12, Wróblewski 11, Sikora 11, Bidyński 6, Górski 5, Zdunek 2.