Piłkarki z Lubelszczyzny wygrały w Kolbuszowej

Futbolistki z Lubelszczyzny wygrały turniej reprezentacji regionów wystawianych przez Związki Piłki Nożnej rozegrany w Kolbuszowej
W cyklu turniejów walczą zespoły dziewcząt z roczników 1992-93. Obecnie rozgrywane są eliminacje w grupach. Nasze piłkarki mają za przeciwniczki reprezentantki województw świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W Kolbuszowej lublinianki wygrały z zespołem Małopolski 1:0 i województwa świętokrzyskiego 3:0. W zawodach nie wystartowały gospodynie - nie dopuścił ich do gry przedstawiciel PZPN z powodu braku dokumentów zawodniczek. Drugie miejsce za naszą ekipą zajęła drużyna krakowska, która pokonała Kielce 1:0.

Zawody w Kolbuszowej były drugim już turniejem eliminacyjnym w naszej grupie. Pierwszy został rozegrany w końcu września w Krakowie. Lublin zajął tam drugie miejsce za gospodyniami.

Po dwóch turniejach prowadzi Lublin, wyprzedzając lepszym bilansem bramek Kraków.

Do rozegrania pozostały jeszcze dwa grupowe turnieje. Wiosną odbędą się one w Kielcach i w Lublinie. Do krajowego finału awansuje pierwszy zespół.

Reprezentacja Lubelszczyzny grała w Kolbuszowej w składzie: Olga Kapłońska, Aleksandra Mączka, Agnieszka Kęczkowska (Wisełka Puławy), Justyna i Patrycja Matejczuk (UKS Brzeżnica Książęca), Edyta Pałka, Magdalena Piątek (Wilki Wilków), Natalia Warsz (Ostrowiak Ostrówek), Paulina Maik, Justyna Krawczyńska (Kinga Krasnystaw), Katarzyna Derbich, Patrycja Smagowska, Olga Mitrus (UKS Widok Lublin), Katarzyna Chapska (Koziołek Lublin). Zespół prowadzi trener Cezary Guściora.