Wygrana drugoligowych koszykarzy 真br闚 Bia造stok

Koszykarze 真br闚 Bia造stok po dramatycznym po軼igu w czwartej kwarcie oraz skutecznym rzucie Grzegorza Szulca w ostatnich sekundach o w這s byli lepsi od AZS-u Politechniki Gda雟k, kt鏎y pokonali 72:70
W przekroju ca貫go spotkania 真bry nie zas逝篡造 na t wygran. Przez niemal ca貫 spotkanie podopieczni Jerzego Karpiuka nie potrafili znale潭 sposobu w obronie na niezwykle skutecznie graj帷ych rywali. Gospodarzom nic nie wychodzi這, czego dowodem by這 siedem kolejnych niecelnych pr鏏 na pocz徠ku spotkania. Trener 真br闚 szuka optymalnego sk豉du i wpuszcza na boisku coraz to nowych graczy rezerwowych. Ale na uwag po raz kolejny zas逝篡豉 jedynie dobra postawa Andrzeja Misiewicza, kt鏎ego odwa積e akcje wywo造wa造 aplauz publiczno軼i.

- Ten kosz jest zaczarowany czy co - kr璚ili z niedowierzaniem g這w kibice po nieudanej pr鏏ie wsadu pi趾i do kosza przez Misiewicza. Ale pud這wali wszyscy, nawet Tomasz Kujawa, dzi瘯i skuteczno軼i kt鏎ego uda這 si wygra poprzednio z Piotrcovi Piotrk闚 Trybunalski.

W trzeciej kwarcie bia這stoczanie przegrywali ju 38:51, cho rzuty za trzy punkty Misiewicza oraz Przemys豉wa Zadykowicza zniwelowa造 dystans do rywali. Gdy na pocz徠ku czwartej kwarty ten drugi z豉pa pi徠e przewinienie, na parkiecie zast徙i go debiutuj帷y w drugoligowych rozgrywkach 18-letni ㄆkasz Wilczek. Wbrew pozorom nastolatek w roli rozgrywaj帷ego radzi sobie ca趾iem nie幢e. Dwa razy nawet przechwyci pi趾, a jego celny rzut za trzy punkty da 真brom pierwsze w spotkaniu prowadzenie (66:65).

Dramatyczne okaza造 si zw豉szcza ostatnie minuty rywalizacji. W ko鎍u dwukrotnie z dystansu trafi Kujawa, wspomaga go Misiewicz, ale cenniejsze punkty zdoby s豉bo spisuj帷y si do tej pory Marcin Krajewski. 真bry prowadzi造 70:67, ale chwil p騧niej rzut za trzy punkty AZS-u i znowu remis. Szar瘸 Grzegorza Szulca w ostatnich sekundach meczu da豉 zwyci瘰two gospodarzom.

- Nie spodziewali鄉y si a takiej przeprawy - m闚i Misiewicz, kt鏎y z dorobkiem 18 punkt闚 zosta najskuteczniejszym graczem 真br闚. - Rywale nas zaskoczyli, a my nie potrafili鄉y odpowiedzie skutecznym atakiem.

- Ciesz si z jednego, 瞠 odnale幢i鄉y dzi ㄆkasza Wilczka - t逝maczy trener Karpiuk. - Czekamy teraz na prze豉manie Radka Zar瑿y.

狹BRY BIAΧSTOK - AZS POLITECHNIKA GDA垶K 72:70

Kwarty: 17:20, 15:13, 16:24, 20:11.

真bry: Monach 13, Kujawa 12 (3), Szulc 10. Zadykowicz 6 (2), Krajewski 6 oraz Misiewicz 18, Byliniak 3, Wilczek 3 (1), Zar瑿a 1, Potrykus 1.