Enduro w Winowie

W niedzielę na poligonie w Winowie koło Opola odbędą się zawody motorowe w klasie Enduro. Nagrodą jest Puchar Prezesa Automobilklubu Opolskiego
Są to drugie i ostatnie w tym roku zawody, poprzednia edycja odbyła się na wiosnę. - Startować może każdy, kto ma samochód lub motocykl terenowy - mówi Jakub Zaleski z Koła Motocyklowego "Rodło", które jest organizatorem zawodów. - Jedynym warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest wykupienie w biurze zawodów jednorazowej polisy OC, co można zrobić tuż przed startem. Pojazd uczestnika nie musi być zarejestrowany - zaznacza Zaleski.

Zawodnicy będą jeździć po pętli o długości ośmiu kilometrów. Zwycięzcą zawodów zostanie ten kierowca, który w czasie trzech godzin przejedzie najwięcej okrążeń. Przed startem zawodnicy zostaną podzieleni na siedem kategorii w zależności od pojemności silnika motocyklu lub samochodu oraz wieku uczestników.

Do udziału w zawodach można zgłaszać się telefonicznie pod nr. 474 59 19 lub w biurze zawodów w dniu rajdu w godzinach 9-10.45. Wpisowe wynosi 80 zł.

Początek rywalizacji w niedzielę o godzinie 11.