Zwycięstwo koszykarek Kani/AZS w I lidze

Tylko do przerwy Siedlcach toruńskie koszykarki miały w Siedlach kłopoty z zespołem Pogoni. W drugiej połowie Kania/AZS straciła zaledwie 16 punktów.

Wcześniej jednak trener torunianek Maciej Broczek nie miał powodów do zadowolenia. Choć Kania/AZS miała przewagę wzrostu, to i tak gospodynie były lepsze w walce na tablicach. Dzięki temu faworytki nie mogły powiększyć przewagi utrzymującej się na poziomie kilku punktów. - W przerwie wyjaśniliśmy kilka spraw, a zawodniczki wzięły się w garść - mówi szkoleniowiec Kanii/AZS. Rady przyniosły efekt, bo w trzeciej kwarcie zespół Pogoni został zdeklasowany. Torunianki pozwoliły gospodyniom na tylko dwie udane akcje, a niewiele więcej możliwości pozostawiły im w ostatniej odsłonie meczu, choć na parkiecie przebywały głównie rezerwowe.

W ekipie Kanii/AZS najlepszą zawodniczką na parkiecie była Jolanta Sowińska-Broczek, która praktycznie w ciągu trzech kwart zdobyła ponad połowę całego dorobku meczowego przeciwniczek. Nieźle z konstruowania akcji wywiązała się Anna Rumińska, która zanotwała 5 asyst. W defensywie imponowała za to patrycja Czajkowska. Blondwłosa środkowa Kanii/AZS bliska była rzadkiego na parkietach kobiecych rozgrywek osiągnięcia triple-double, czyli trzech elementów statystycznych wyrażonych dwucyfrowo. Oprócz 7 punktów miała też 10 zbiórek oraz 6 przechwytów.

rzek

Wynik meczu

POGOŃ SIEDLCE41
KANIA/AZS TORUŃ73
Kwarty: 14:20, 11:10, 5:22, 11:21

Kania: Sowińska - Broczek 25 (2), Januszek 13, Maksel 8, Czajkowska 7, Rumińska 4 oraz Nijaki 6, Zaniewska 4, Budzińska 3, Rzemień 2, Hołownia 1, A. Wiśniewska 0

Pozostałe wyniki: Kadus Basket 25 Bydgoszcz - AZS UW Warszawa 64:73, Piątka Tczew - Włókniarz Białystok 50:64, Unia Swarzędz - MUKS Poznań 86:57