SPS Politechnika Częstochowska - TPS Rumia 3:0

Od zwycięstwa nad TPS Rumia rozpoczęły sezon siatkarki SPS Politechniki Częstochowskiej.

Kibice, którzy w sobotni wieczór zasiedli w hali Politechnik, mogli się poczuć usatysfakcjonowani. Studentki Politechniki zaprezentowały całkiem niezłą siatkówkę, pokonując rywalki 3:0.

- Pojedynek był zacięty, sporo nerwów, ale najważniejsze, że wygraliśmy - mówi trener SPS Rafał Bogus.

W pierwszym secie siatkarki z Rumi miały spore problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki częstochowianek. SPS prowadził 17:10, jednak kilka przypadkowo straconych punktów sprawiło, że zespół TPS złapał wiatr w żagle. Doszło do emocjonującej końcówki. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Częstochowy. Po ataku środkowej Magdaleny Fedorów i świetnym serwisie rozgrywającej Weroniki Kaczmarek SPS wygrał 29:27.

W drugim i trzecim secie nasze zawodniczki popełniły już zdecydowanie mniej błędów. Dobrze grały dwie skrzydłowe SPS: Agnieszka Starzyk oraz Edyta Węcławek. W trzeciej partii tylko na początku drużyna z Wybrzeża miała dwa punkty przewagi. Później ambitnie grające częstochowianki przejmowały inicjatywę i do końca kontrolowały sytuację na parkiecie.

SPS Politechnika Częstochowska - TPS Rumia 3:0 (29:27, 25:21, 25:22)

SPS: Kaczmarek, Starzyk, Fedorów, Węcławek, Król, Kasprzyk.

TPS: Kocypera, Lademan, Zygmuntowicz, Podgórniak, Klinowska, Brodacka - Bakiera, Kamińska, Wrzochol, Theis.

Pozostałe wyniki II kolejki:

SMS PZPS I Sosnowiec - MMKS Dąbrowa Górnicza 0:3, Legionovia Legionowo - ChTPS Chodzież 3:0, Sokół Chorzów - Skra Bełchatów 3:0, Piast Szczecin - Olimpia Jawor 3:0, AZS Białystok - Wisła Kraków 3:0. Mecz pomiędzy Startem Łódź a AZS Ostrowiec Świętokrzyski został przełożony.