II liga koszykarzy: porażka UMKS Kielce w Krośnie

Pierwszej w nowym sezonie porażki doznali koszykarze UMKS Kielce. W wyjazdowym pojedynku przegrali w Krośnie z dotychczasowym liderem MOSiR 56:62.

Kielczanie fatalnie rozpoczęli ten pojedynek. Gospodarze już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie kilkunastopunktową przewagę. - Zadecydowały dwie rzeczy: słaba skuteczność spod kosza i sporo niewymuszonych strat - przyznał Włodzimierz Środa, trener UMKS Kielce. Tak wiele podobnych błędów nie było już w kolejnych odsłonach i już w trzeciej kwarcie goście zniwelowali przewagę. Jeszcze na dwie minuty przed końcem na tablicy wyników widniał wynik remisowy, ale znów kielczanom przydarzyło się kilka nieprzemyślanych zagrań. Po raz pierwszy, będąc od razu najskuteczniejszym zawodnikiem UMKS, zagrał w kieleckiej ekipie pozyskany z Wisły Kraków Dawid Mikina. - Jego debiut oceniam pozytywnie, ale nie ustrzegł się kilku błędów - ostrożnie ocenił go trener Środa.

W środę o godz. 18 UMKS gra w Kielcach z Legią Warszawa.

MOSiR KROSNO - UMKS KIELCE 62:56 (23:9, 8:14, 11:20, 20:13)

UMKS: Makuch, Jurczyk 7, Gil 11, Kij 12, Krajewski 5 oraz Wasik, Mikina 16, Rzońca, Pietraszczyk 5, Pawłowicz

Krosno: Oczkowicz 20, Puścizna 12, Kamiński 9, Adamczyk 6, Belczyk 6, Pilecki 4, Rusin 4, Osimiak 1

Pozostałe wyniki 3. kolejki

MKKS Rybnik - AZS Lublin 110:81, AZS Gliwice - Mickiewicz Katowice 74:92, MCKS Czeladź - Zagłębie Sosnowiec 78:64, Big Star Tychy - MMKS Dąbrowa Górnicza 76:86, Pogoń Ruda Śląska - Polonia Przemyśl 80:87, Pogoń Prudnik - Bobry Zabrze 87:57, Start Lublin - Legia Warszawa 78:58

Pierwsza drużyna awansuje do pierwszej ligi, druga gra baraż z drugim zespołem grupy A. Spadają dwie ostatnie drużyny, a zespoły z miejsc 13. i 14. grają baraże o utrzymanie