PIŁKA NOŻNA. III liga, Wierna - Stal Rz. 2:5

Piłkarze rzeszowskiej Stali przerwali passę słabych występów na boiskach rywali. Podopieczni trenera Adama Domaradzkiego rozbili beniaminka z Wiernej

Stalowcy pierwszą bramkę zdobyli już w siódmej minucie po płaskim uderzeniu z rzutu wolnego Pawła Kloca. Ale odpowiedź Wiernej była natychmiastowa. W 11. minucie po dośrodkowaniu z wolnego Sławomira Grzesika niewysoki Tomasz Fatyga trafił głową w okienko. Kluczowy moment meczu miał miejsce zaledwie dwie minuty później gdy szybką odpowiedź dała Stal. Do lekkiej centry Piotra Brożka nie wyszedł bramkarz Wiernej Mirosław Maj i nieobstawiony Krzysztof Szymański z bliska wpakował piłkę do siatki. Na kolejną odpowiedź Wiernej już nie było stać. Tym bardziej, że w 24. minucie Stal prowadziła już 3:1. Tym razem błąd popełnił Piotrowski, który wybijając piłkę nabił nią napastnika Stali Szymańskiego. Ten wyszedł sam na sam i podwyższył rezultat.

Przed przerwą Wierna miała trzy dogodne okazje na zdobycie kontaktowej bramki, ale strzał przewrotką Waldemara Szpiegi obronił Rafał Pomianek, a uderzenia Damian Gila i Fatygi były niecelne. Tak samo było na początku drugiej połowy ale skrzydła gospodarzom podciął gol samobójczy Grzesika, który przeciął lot piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Kloca. Wynik ustalił minutę przed końcem Marcin Imiołek, który wykorzystał sytuację sam na sam z Majem.

Tym zwycięstwem piłkarze Stali Rzeszów przerwali serię słabych występów na wyjeździe. W najbliższą sobotę Stal podejmować będzie rewelacyjnie spisującą się jedenastkę Kmity Zabierzów.