Anglia - Walia 2:0. Beckham złamał żebro

Anglicy pokonali w Manchesterze Walię 2:0. Gole zdobywali pomocnicy: Frank Lampard i David Beckham.
Dzięki temu zwycięstwu Anglicy objęli prowadzenie w grupie szóstej eliminacji mistrzostw świata (przynajmniej do końca meczu Austria - Polska).

Anglicy zagrali w eksperymentalnym ustawieniu - z trzema napastnikami. W podstawowej jedenastce wybiegli Wayne Rooney, Jeramin Defoe i Michael Owen. To nie oni jednak zdobywali bramki, choć stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych. Raz piłka po strzale Rooneya trafiła w słupek.

W roli egzekutorów wystąpili więc pomocnicy. Frank Lampard zdobył pierwszą bramkę już w 4. minucie spotkania. Miał przy tym sporo szczęścia, bo piłka po jego strzale odbiła się od pięty Owena i dopiero potem wpadła do bramki.

Na 2:0 podwyższył wspaniałym uderzeniem z 25 metrów David Beckham. Kapitan reprezentacji Anglii nie do końca może być jednak zadowolony z występu.

W końcówce meczu otrzymał żółtą kartkę za faul na Benie Thatcherze i nie będzie musiał pauzować w środowym meczu w Azerbejdżanie. Ale i tak by nie zagrała bo przeprowadzone po spotkaniu prześwietlenie wskazało, że ma pęknięte jedno z żeber. Chwilę po strzeleniu gola Beckham zderzył się z walijskim obrońcą Benem Thatcherem i upadł na murawę. Przez kilka minut pozostał na boisku, ale biegał przez cały czas z ręką na żebrach. W 85. minucie zmienił go Owen Hargreaves. Nie wiadomo jak długo potrwa rekonwalescencja zawodnika.

Goście mieli właściwie tylko jedną okazję na zdobycie gola, gdy głową strzelał Gary Speed.

ANGLIA - WALIA 2:0 (1:0): Lampard (4.), Beckham (76.).

Anglia: Paul Robinson; Gary Neville, Sol Campbell, Rio Ferdinand, Ashley Cole; David Beckham, (85., Owen Hargreaves), Nicky Butt, Frank Lampard; Wayne Rooney (87., Ledley King 87); Jermain Defoe (70., Alan Smith), Michael Owen

Walia: Paul Jones; Mark Delaney, Danny Gabbidon, Ben Thatcher; Jason Koumas (74., Robert Earnshaw), Craig Bellamy, Simon Davies, Mark Pembridge (60., Carl Robinson), Gary Speed, Ryan Giggs; John Hartson

1. Anglia376-3
2. Austria244-2
3. Polska234-2