Wygrane Nafty Piła i Stali Bielsko na turnieju w Międzychodzie

Siatkarki Stali Bielsko pokonały białoruski zespół, z którym Nafta Piła będzie niedługo grać w turnieju kwalifikacyjnym Pucharu CEV - z Atlantem Baranowicze. Białorusinki tylko w drugim secie potrafiły nawiązać wyrównaną walkę z mistrzyniami Polski, w pozostałych - były bezradne. Również Nafta Piła bez problemu rozprawiła się z niemieckim SC Drezno. Pierwszy set był jednak wyjątkowo senny, a oba zespoły zdobywały punkty najczęściej po błędach rywalek. Po zmianie stron Niemki prowadziły już 5:2 i dopiero wtedy Nafta zaczęła lepiej grać w ataku. Punkty po ładnych akcjach zdobywały: Agnieszka Orłowska, Beata Strządała, czy reprezentantka Polski Milena Rosner. W trzecim secie dobrze zaczął też grać pilski blok. Pilanki mogły ostatnią partię wygrać wyżej, ale Niemki zdobyły kilka punktów z rzędu w samej końcówce partii.

Wyniki Stal Bielsko-Biała - Atlant Baranowicze 3:0 (25:13, 25:22, 25:12)

Nafta Piła - SC Drezno 3:0 (25:22, 25:22, 25:16)

Skład Nafty: Skorupa, Buławczyk, Rosner, Beżenar-Starzyńska, Strządała, Orłowska oraz Davis (libero).