Podlaskie szczypiornistki zaczynają sezon

Piłkarki ręczne MOKS-u Słoneczny Stok Białystok i Dwójki Łomża będą reprezentować Podlasie w rozpoczynających się w weekend rozgrywkach drugiej ligi. Z przyczyn finansowych nie zagra w nich Hańcza Suwałki
Po ubiegłym sezonie, w którym białostoczanki zajęły drugie miejsce, piłkarki MOKS-u rozjechały się na studia, część wyjechała za granicę.

- Udało się w końcu zebrać skład - mówi Paweł Puciłowski, trener MOKS-u. - Z zespołu, oprócz kilku rezerwowych, odeszły dwie wartościowe zawodniczki: Justyna Kluczko i Joanna Kęsiak. Reszta została, choć np. Kinga Maliszewska jest po trzech treningach. Brak nam rytmu meczowego. Ale drużyna zna się doskonale, w tym składzie gra od siedmiu lat. Już pierwsze spotkanie z LZS-em Kościerzyna pokaże, na co nas stać. Ale według mnie w tym sezonie stawka drużyn jest wyjątkowo wyrównana, przez co liga może okazać się ciekawsza.

Po roku przerwy na drugoligowy poziom wraca Dwójka Łomża. Z ekipy do SMS-u w Gliwicach odeszła reprezentantka Polski juniorek 16-letnia Monika Aleksandrowicz.

- Nad nauką w SMS-ie zastanawia się też Katarzyna Cekało, choć mam nadzieję, że zostanie z nami - mówi Stanisław Niedbała, trener Dwójki. - W tym sezonie interesuje nas też udział w mistrzostwach Polski juniorek. A w lidze pierwszym rywalem będzie Sambor Tczew. W meczu nie zagra chorująca Karolina Armista. A szkoda, bo to motor napędowy drużyny.