Sport.pl

Przed Memoriałem Idzikowskiego i Czernego

Grzegorz Walasek, Rune Holta, Sebastian Ułamek i Sławomir Drabik to największe gwiazdy XXXVII Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.
Turniej odbędzie się w niedzielę o godz. 15 na stadionie przy ul. Olsztyńskiej. Na liście startowej w większości znaleźli się zawodnicy, którzy jeździli bądź jeżdżą w barwach Włókniarza. Z tegorocznej kadry zabraknie jedynie Ryana Sullivana.

Pod nieobecność "Sully'ego" faworytami do zwycięstwa będą Holta (wygrywał w 2002 i 2003 roku), Walasek i Ułamek. Organizatorzy zaprosili także Sławomira Drabika, ale trudno oczekiwać, aby po ponad czterech miesiącach przerwy w startach zawodnika Atlasu stać było na zwycięstwa. Drabik doszedł już do siebie po poważnym wypadku w IMŚ w Slany. Zaliczył kilka treningów, m.in. na torze Włókniarza i chciał sprawdzić się w normalnych zawodach. - Jeżeli tylko tor będzie normalny, to spróbuję powalczyć. Zobaczę, jak daleko odjechała mi konkurencja - mówił w rozmowie z "Gazetą".

W szesnastce zawodników zabraknie awizowanych wcześniej Jarosława Hampela i Roberta Miśkowiaka. Zastąpią ich Piotr Świderski oraz Łukasz Romanek. Kibice, którzy w niedzielę wybiorą się na stadion, będą też mogli zobaczyć, na co aktualnie jest stać Tomasza Jędrzejaka. "Ogór" przed rokiem opuścił wrocławski Atlas i wrócił do Ostrowa Wielkopolskiego, któremu miał pomóc w awansie do ekstraligi. Dla drużyny z Wielkopolski sezon okazał się jednak wielką klapą, a Jędrzejak niczego wielkiego nie zaprezentował. Teraz mówi się, że może wrócić do Włókniarza, w którym występował przez dwa sezony.

Ceny biletów na niedzielny memoriał to: 20 zł - sektor centralny, 12 zł - normalne, 8 zł - ulgowe.

Lista startowa:

1. R. Holta (Złomrex Włókniarz)

2. A. Pietraszko (Kolejarz Opole)

3. P. Świderski (Atlas Wrocław)

4. A. Skórnicki (Unia Leszno)

5. S. Ułamek (Złomrex)

6. Michał Szczepaniak (Złomrex)

7. T. Jędrzejak (Intar Ostrów Wlkp.)

8. K. Buczkowski (GTŻ Grudziądz)

9. Ł. Romanek (RKM Rybnik)

10. Z. Czerwiński (Złomrex)

11. A. Pietrzyk (Intar)

12. S. Drabik (Atlas)

13. J. Jurczyński (TŻ Łódź)

14. G. Walasek (Złomrex)

15. R. Osumek (Złomrex)

16. Mateusz Szczepaniak (Złomrex)