Tłoki Gorzyce - Koszarawa Żywiec 1:2 (0:1), Stal Mielec - Kolporter Korona Kielce 2:4

PIŁKA NOŻNA. PUCHAR POLSKI. Grające w rezerwowym składzie Tłoki Gorzyce niespodziewanie przegrały na własnym boisku z IV-ligowcem z Żywca. Stal Mielec uległa Kolporterowi Kielce.
Gorzyczanie wybitnie ulgowo potraktowali mecz z Koszarawą, co zakończyło się niespodziewaną porażką lidera IV grupy III ligi. W składzie Tłoków zabrakło ośmiu podstawowych graczy. - Szansę dostali piłkarze, którzy do tej pory grali w mniejszym wymiarze czasu. Nie wszyscy jednak ją wykorzystali. Rywal grał mądrze i konsekwentnie, moim podopiecznym tego zabrakło - mówił po meczu trener Tłoków Tomasz Tułacz.

Goście prowadzenie uzyskali w 37. minucie, po mocnym strzale z rzutu wolnego z 30 metrów Damiana Augustyniaka, przy którym błąd popełnił bramkarz Tłoków Kamil Beszczyński. Gorzyczanie mieli okazje do wyrównania, ale w 73. minucie piłka po strzale Marcina Pacuły wylądowała na poprzeczce, a chwilę później po uderzeniu Marcina Kowalskiego trafiła w słupek bramki bronionej przez Sławomira Szymalę. W 83. minucie po kontrze gości kolejny błąd popełnił Beszczyński i Marcin Gadomski strzałem do pustej bramki podwyższył na 2:0 dla Koszarawy. Honorowego gola dla gorzyczan zdobył Pacuła, który pięknym strzałem przewrotką wykończył akcję Marcina Dziewulskiego. - Cieszymy się z wygranej. Chciałoby się, żeby wyniki z pucharu miały przełożenie na mecze ligowe - mówił po meczu zadowolony trener Koszarawy Marek Piotrowicz.

W 73. minucie po faulu na Pacule drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę otrzymał Maciej Żak.

TŁOKI GORZYCE 1 (0)

KOSZARAWA ŻYWIEC 2 (1)

STRZELCY BRAMEK:

Tłoki: Pacuła (90.).

Koszarawa: Augustyniak (37.), Gadomski (83.).

Widzów: 300.

SKŁADY:

Tłoki: Beszczyński - Syguła, Piasecki Ż, Rychel (60. Lebioda) - Kowalski, Gajda (71. Murdza), Wtorek, Głuch (46. Samołyk), Gielarek - Pacuła Ż, Dziewulski.

Koszarawa: Szymala - Pindel, Augustyniak, Żak Ż CZ, Dendys (55. Kolisz) - Matras Ż, Woźniak, Pluta (68. Gadomski Ż), Kuś Ż - Jarosz, Stolarczyk (88. Piątek).

Sędziował: Piotr Aleksandrowicz (Radom).

Mielczanie już po 22 minutach przegrywali z II-ligowcem 0:3, a wszystkie bramki dla Kolportera zdobył Rafał Wójcik. Później do głosu doszli podopieczni Włodzimierza Gąsiora, którzy jeszcze przed przerwą strzelili gola.

Tuż po wznowieniu gry wynik na 4:1 podwyższył Arkadiusz Bilski. Rozmiary porażki zmniejszył Damian Pancerz, który pięknym strzałem w samo okienko pokonał Tomasza Wróblewskiego.

- Szkoda tak szybko i łatwo straconych bramek. Staraliśmy się podjąć walkę z tym wymagającym i zdecydowanie lepszy od nas rywalem - mówił po meczu trener Stali Włodzimierz Gąsior.

STAL MIELEC 2 (1)

KOLPORTER KIELCE 4 (3)

Stal: Misiaszek (28.), Pancerz (69.).

Kolporter: Wójcik (7., 17., 22.), Bilski (47.).

Widzów: 500.

SKŁADY

Stal: Dydo - Misiaszek (46. Sęk), Miłoś, Jędrusiak, Galica, Serafin (70. Tylski), Pancerz Ż (46. Pruś), Pęgiel, Leśniowski, Kosowicz, Fundakowski

Kolporter: Wróblewski - Cichoń (86. Pastuszka), Nakielski Ż, Rutka, Bajera, Wojtaś (77. Barkaniczkow), Bilski, Piątkowski Ż CZ, Wojtaszek, Gołąbek, Wójcik (56. Bednarek).

Sędziował: Janusz Oparcik (Radom).

Pozostałe wyniki: grupa 2 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Szczecin 2:0, Legia Warszawa - Mazowsze Grójec 1:0, grupa 4 - Olimpia Sztum - Piast Gliwice 4:2, GKS Bełchatów - Groclin Dyskobolia Grodzisk 1:2, grupa 5 - Kujawiak Włocławek - Odra Wodzisław Śląski 1:1, Wisła Płock - ŁKS Łódź 2:1, grupa 6 - KSZO Ostrowiec - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1, Lech Poznań - Arka Gdynia 4:1, grupa 7 - Górnik Zabrze - GKS Katowice 1:0, Górnik Łęczna - Polonia Warszawa 0:0.