Awans młodych polskich rugbistów

Polacy zdecydowanie pokonali Czechów w półfinale mistrzostw Europy grupy B w rugby do lat 20. W sobotnim finale przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Mołdawia

Faworytem spotkania byli biało-czerwoni i być może dlatego swojej przewagi nie potrafili potwierdzić od samego początku. A ten był bardzo nerwowy. Młodzi polscy rugbiści mieli problemy z uspokojeniem gry i w rezultacie do przerwy prowadzili minimalnie.

- Było trudno, bo Czesi to przeciwnik dobrze broniący, zabijający grę. Po przerwie udało nam się ich przełamać i rozpoczęła się nasza dominacja. Pełna kontrola do ostatniej minuty i w sumie w pełni zasłużone zwycięstwo - opowiada Mirosław Żórawski, trener reprezentacji Polski.

W drugim półfinale Mołdawia pokonała Litwę19:15 i właśnie z Mołdawią biało-czerwoni zagrają w sobotę w finale grupy B. Zwycięzca sobotniego meczu awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy grupy A, które odbędą się w Hiszpanii.

Punkty dla Polski: Kacper Ławski 10, Tomasz Grodecki 8, Jarosław Rycewicz i Wiktor Dobrowolski po 5