Puchar Polski: Stal Mielec - Kolporter Korona 2:4

Po 22 minutach meczu czwartoligowej Stali Mielec z Kolporterem Korona kielczanie prowadzili 3:0. Wszystkie gole zdobył Rafał Wójcik, a goście wygrali w 2. kolejce Pucharu Polski 4:2.
Mimo że Dariusz Wdowczyk nie wystawił siedmiu podstawowych zawodników, jego zespół nie miał problemów ze zwycięstwem. Goście rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem i rozstrzygnęli je w dwadzieścia minut. Wszystkie bramki w pierwszej połowie zdobył dla nich Rafał Wójcik. W 8. i 22. minucie wykazał się przytomnością w zamieszaniach podbramkowych. Te gole oddzielił, strzelając do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali.

Po tak łatwym początku kielczanie spuścili z tonu i oddali inicjatywę czwartoligowcom. W 28. Stal zdobyła gola ze stałego fragmentu gry. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora kombinacyjnie rozegrali rzut wolny i Paweł Misiaszek strzelił na bramkę. Pomógł mu rykoszet i Tomasz Wróblewski, mimo że piłka poleciała w jego róg, musiał wyjmować piłkę z siatki. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli zdobyć kontaktową bramkę, ale Rafał Leśniowski przegrał pojedynek z Wróblewskim.

Drugą połowę znów od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Indywidualną akcję i wyjście sam na sam z bramkarzem wykorzystał kapitan zespołu Arkadiusz Bilski. W 58. idealna sytuację miał Piotr Bajera, który będąc sam przed wysuniętym przed pole karne bramkarzem próbował go lobować, ale przelobował też bramkę. Ozdobą meczu był gol zdobyty przez Dariusza Pęgiela. Zawodnik Stali huknął z prawie 30 metrów, piłka odbiła się od wewnętrznej strony spojenia i wpadła do siatki.

Mimo straty aż czterech goli Stal dążyła do poprawy rezultatu, a najlepszą okazję zmarnował Stanisław Pruś. W 70. minucie minął już kieleckiego bramkarza, ale z ostrego kąta nie trafił do pustej bramki.

Goście kończyli mecz w dziesięciu, bo w 75. za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Jarosław Piątkowski.

W niedzielę o godz. 15.30 kielczanie grają mecz ligowy w Gdyni z Arką. Kolejny pojedynek pucharowy Kolporter Korona zagra 27 października w Kielcach z Górnikiem Łęczna.