KH Sanok - GKS Katowice 8:2

HOKEJ NA LODZIE. PLH. Dopiero w dziesiątym meczu sanoccy hokeiści odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokejowej. Dzięki wygranej 8:2 z GKS Katowice sanoczanie właśnie kosztem graczy z Katowic opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Tylko dobrej postawie swojego bramkarza Jacka Zająca katowiczanie zawdzięczają fakt, że w Sanoku nie było wyniku dwucyfrowego. Grający bez kontuzjowanych Arkadiusza Burnata i Macieja Piecucha gospodarze dominowali na lodowisku właściwie przez całe 60 minut.

Sanoczanie rozpoczęli z dużym animuszem i po ośmiu minutach prowadzili już 2:0 po golach Marcina Niemca i Dariusza Brejty. Co prawda pięć minut później kontaktowego gola dla gości zdobył Łukasz Elżbieciak, ale końcówka pierwszej odsłony należała do gospodarzy. W 20. minucie Niemiec wykorzystał podanie M. Mermera i było 3:1 dla KH.

Druga tercja była najbardziej zacięta. W 27. minucie wynik meczu na 4:1 podwyższył Maciej Radwański, ale pięć minut później skutecznie odpowiedzieli goście. Gdy sanoczanie grali w podwójnym osłabieniu, bramkę dla Katowic zdobył Marek Szymański.

Ostatnia odsłona meczu to popis miejscowych. Już 34 sekundy po wznowieniu gry swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Radwański. Za chwilę po raz trzeci bramkarza gości pokonał Niemiec i zrobiło się już 6:2 dla sanoczan. To jednak nie był koniec strzeleckich popisów graczy z Sanoka. Siódmą bramkę w 50. minucie zdobył Radwański, a wynik meczu, na minutę przed końcową syreną, ustalił Piotr Ciepły. - Jesteśmy zadowoleni z pierwszej wygranej. Mam nadzieję, że ten mecz zmobilizuje moich podopiecznych do jeszcze lepszej gry w kolejnych spotkaniach - mówił grający trener KH Tomasz Demkowicz.

KH SANOK 8

GKS KATOWICE 2

Tercje: 3:1, 1:1, 4:0.

1:0 Niemiec (7.), 2:0 D. Brejta (8.), 2:1 Ł. Elżbieciak (13.), 3:1 Niemiec (20.), 4:1 Radwański (27.), 4:2 Szymański (32.), 5:2 Radwański (41.), 6:2 Niemiec (43.), 7:2 Radwański (50.), 8:2 Ciepły (59.).

KH: Wolanin - Rąpała, Ciepły; D. Demkowicz, Miśków; Krauze, Krzanowski oraz Solon - Radwański, M. Mermer, Niemiec; T. Demkowicz, Kostecki, D. Brejta; Dżoń, Barnuś, P. Karnas; J. Grzesik, T. Mermer, Galant.

GKS: Zając - Szymański, Labryga; Bułka, Goliński; Kowalski, Marcin Trybuś oraz Marznica - Plutecki, Ł. Elżbieciak, Mirocha; R. Sobała, S. Fonfara, R. Fonfara; Baka, Marek Trybuś, Tkacz oraz Kątny.

Kary: KH - 14 min, GKS - 28 min (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Tomasza Mirochy).

Widzów: 1 tys.

Mecze: GKS Tychy - Wojas Podhale Nowy Targ, Stoczniowiec Gdańsk - Dwory Unia Oświęcim i Cracovia ComArch - TKH Toruń skończyły się po zamknięciu tego numeru "Gazety".