Zwycięstwa KKK Krosno i Polonii Przemyśl w II lidze koszykarzy

KOSZYKOWKA MĘŻCZYZN. II liga, 2. kolejka. Drugie zwycięstwo z rzędu, tym razem w Lublinie z AZS, odnieśli koszykarze KKK Krosno. Wygraną zanotowała też przemyska Polonia pokonując we wlasnej hali ekipę z Tychów.

Już w pierwszej kwarcie koszykarze z Krosna dzięki dobrej obronie i skuteczności prowadzili dziewięcioma punktami. W drugiej odsłonie krośnianie zanotowali kilka niepotrzebnych strat i rywale próbowali nawiązać walkę. Goście nie pozwolili jednak im na wiele i w kolejnej kwarcie zaczęli "grać swoje". Między 27 a 32 minutą podopieczni Grzegorza Wiśniowskiego rzucili 22 punkty, podczas gdy gospodarze jedynie dwa. Dzięki temu w ostatnich fragmentach spotkania krośnianie spokojnie kontrolowali wynik. - Zagraliśmy mądrzej niż ostatnio u siebie z Mickiewiczem Katowice. Nie pozwoliliśmy narzucić sobie stylu gry rywala i od początku kontrolowaliśmy przebieg meczu. Cały zespół zasłużył na słowa uznania. Wśród zmienników wyróżniłbym Przemka Cygana, który zebrał wiele piłek pod koszami. Zwycięstwo w Lublinie powinno zachęcić naszych kibicow do licznego przybycia na najbliższy mecz w Krośnie z Lafarge Kielce - powiedział trener Wiśniowski.

AZS LUBLIN 73

KKK MOSiR KROSNO 100

Kwarty: 19:28, 25:21, 15:26, 14:25.

* AZS: Lipowski 22 (2), Jagoda 15 (5), Samborski 10, Drozd 8, Ślebocki 0 oraz Kozlowski 13, Kotlerczuk 3, Jaworski 2, Grzywna 0, Kostrzewa 0, Szyba 0.

* KKK: Oczkowicz 26 (3), Pilecki 22 (1), Adamczyk 16 (3), Rusin 7, Belczyk 6 oraz Kamiński 10 (1), Cygan 6, Puścizna 3 (1), Kozubal 2, Baran 2, Osiniak 0, Barański 0.

Początek spotkania w Przemyślu jeszcze był wyrównany. W drugiej kwarcie poloniści poprawili obronę, skuteczność rzutową i wyszli na 15-punktowe prowadzenie. Koszykarze z Tychów w 32. minucie zniwelowali straty do trzech oczek i przegrywali tylko 71:74. Na szczęście dla miejscowych w końcowce punktowali Grzegorz Płocica oraz młodziutki Jacek Balawender.

POLONIA PRZEMYŚL 101

BIG STAR TYCHY 91

Kwarty: 26:25, 33:19, 15:22, 27:25.

* Polonia: Płocica 27 (4), Szczypka 24 (2), Puchalski 14, Sówka 8, Kindlik 4 oraz Balawender 13 (3), Szkółka 9, Galanty 2, Kolowca 0.

* Big Star: Markowicz 32, Olczak 23 (3), Jaremko 11, Rojek 9 (1), R.Broda 9 (1) oraz Kornas 4, Podulka 3.

Widzów: 350.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Lafarge - Start II 90:69, Bobry - Pogoń 80:81, Legia - Pogoń 76:87, Dąbrowa Górnicza - Czeladź 68:77, Mickiewicz - Rybnik 81:67, Zagłębie - Gliwice 73:66.