Świętokrzyska czwarta liga - wyniki 8. kolejki

Duet faworytów - Ponidzie Nida Pińczów i Nowiny - powiększa przewagę nad goniącą grupą, w której ton nadają beniaminkowie
Niespodziewanie trudniejszą przeprawę miała na własnym stadionie drużyna Ponidzia Nida. W 31. minucie faulowany w polu karnym gospodarzy był Andrzej Rak, ale szansę na prowadzenie dla Hetmana zmarnował Paweł Kozieł (jego uderzenie z karnego trafiło w poprzeczkę). W pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie Norbert Baran musiał interweniować w sytuacjach sam na sam z napastnikami gości. Podopieczni Roberta Solnicy przebudzili się dopiero po przerwie. Gola na wagę trzech punktów zdobył ładnym uderzeniem z dystansu obrońca Marek Madej. Wygrana mogła być okazalsza, bo w słupek trafiali jeszcze Robert Ciekalski i Sławomir Kłos. Ten ostatni powinien się wpisać na listę strzelców jeszcze w 57. minucie, ale zamiast strzelać niepotrzebnie próbował podawać do lidera klasyfikacji strzelców Roberta Chlewickiego.

Nowiny po raz drugi z rzędu swój mecz rozstrzygnęły w 20 minut. W niecodziennych okolicznościach padł honorowy gol dla Naprzodu. By go zdobyć, piłkarze Naprzodu w odstępie kilkunastu sekund wykonywali dwa rzuty karne! Najpierw w nogi bramkarza Nowin trafił Marcin Czarnecki, przy dobitce faulowany był jeden z jego kolegów, a po raz drugi nie pomylił się już Łukasz Kwapisz.

Obaj beniaminkowie wygrali solidarnie swoje wyjazdowe mecze - sporym zaskoczeniem jest wysoka, choć w pełni zasłużona wygrana Piaskowianki na boisku dobrze grającego ostatnio Orlicza.

Wyniki 8. kolejki

ORLĘTA KIELCE - GRANAT SKARŻYSKO 1:1 (1:1): W. Kukuła (2.) - Kotwica (30.)
NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - NOWINY 1:2 (1:2): Kwapisz (39. karny) - Stawiarski (7.), Pająk (22.)
PIAST CHĘCINY - AKS BUSKO 0:2 (0:1): Banaszek (13.), Charyga (75. karny)
SPARTAKUS DALESZYCE - WICHER MIEDZIANA GÓRA 2:1 (1:0): Toboła (32.), Roter (47.) - Wrona (86. karny)
CZARNI POŁANIEC - ŁYSICA BODZENTYN 2:1 (1:1): Kiciński (24.), G. Kamiński (47.) - Lelonek (13. z karnego)
PONIDZIE NIDA PIŃCZÓW - HETMAN WŁOSZCZOWA 1:0 (0:0): Madej (55.)
WISŁA SANDOMIERZ - ALIT OŻARÓW 3:0 (2:0): Woźniak (8.), Sroka (41.), Rozczypała (60.)
ORLICZ SUCHEDNIÓW - PIASKOWIANKA 0:3 (0:1): Jaworek (39.), Boguszewski (63.), Faryna (77.)

1. Ponidzie Nida Pińczów81916:54-0-110:32-1-06:2
2. Nowiny81812:72-0-14:24-0-18:5
3. Piaskowianka81415:82-1-17:52-1-18:3
4. Granat Skarżysko81416:122-0-110:72-2-16:5
5. AKS Busko81313:91-0-24:43-1-19:5
6. Wisła Sandomierz81312:93-1-18:11-0-14:8
7. Orlicz Suchedniów8126:72-2-14:51-1-12:2
8. Czarni Połaniec8119:103-1-17:60-1-22:4