I liga piłkarzy ręcznych

Trzecie wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni SPR Końskie, którzy we własnej hali pokonali MTS Chrzanów. Nie powiodło się Wiśle Sandomierz i rezerwom Vive Kielce, które przegrały swoje pojedynki
SPR KOŃSKIE - MTS CHRZANÓW 38:28 (20:11)

SPR: Smagór, Stachera - T. Napierała 9 (3), Kutwin 6, Matyjasik 6, R. Napierała 5 (1), Piotr Swat 3, Karbownik 2, S. Smołuch 2, Bąk 4, Byczkowski 1

Podopieczni Wojciecha Jasnosa nie dali szans gościom nawet cień nadziei na korzystny wynik. Pierwszą bramkę stracili w 8. minucie, a w 15. prowadzili już 11:3. Gospodarzom nie przeszkadzał nawet brak podstawowego rozgrywającego Tomasza Bodasińskiego, który pojechał ponownie do Niemiec. Trener Jasnos znów miał możliwość sprawdzenia zawodników na różnych pozycjach.

W sobotę o godz. 17 SPR gra u siebie z ASPR Zawadzkie.

VIVE II KIELCE - STAL MIELEC 34:36 (15:20)

Vive II: Brzdąk, Kuczyński - Gawęcki 9, Podsiadło 8, Kubiec 8, Trojanowski 4, Mróz 2, Nikulenkow 1, Terlecki 1, Budkowski 1, Sadowski, Pawłowski

Gospodarze rozpoczęli fatalnie. Jeszcze ze stanu 1:4 zdołali doprowadzić do 4:5, ale w 16. min Stal wygrywała już 11:5. Marzący o awansie do ekstraklasy goście (w składzie m.in. z doświadczonymi Mariuszem i Dariuszem Kubisztalami oraz Przemysławem Wachem) wykorzystywali wiele błędów kielczan i powiększali przewagę. Cztery minuty przed przerwą prowadzili już 19:11, a kwadrans przed końcem aż 20:31. Zryw gospodarzy doprowadził do ciekawej końcówki. W 56. min rezerwy Vive przegrywały tylko 31:33, ale goście nie dali już sobie odebrać zwycięstwa.

W sobotę kielczanie grają w Puławach z Wisłą.

VIRET ZAWIERCIE - WISŁA SANDOMIERZ 28:23 (13:13)

Wisła: Stolarski - Ogrodnik 2, Marzec 6, Rędzio 2, Węgrzynowski 2, Kuroś 5, Dusak 1, Krupa 4, Kutek 1, Gach, Ćwik, Cupryś

Piłkarze Wisły Sandomierz pozostają bez zwycięstwa. Trudno było na nie liczyć w Zawierciu, gdzie grali ze wzmocnionym przed sezonem Viretem. - Doszło tam sześciu zawodników z ekstraklasy, między innymi Michał Przybylski, który grał w MKS Końskie, a ostatnio w Warszawiance, czy Michał Matyjasik i Dariusz Wróbel z Anilany Łódź - mówił trener Wisły Stanisław Kubala. Mimo to pierwsza połowa była wyrównana i dopiero w 40. minucie Viret wypracował przewagę trzech goli. Kluczowym momentem meczu była czerwona kartka dla rozgrywającego gości Adam Węgrzynowskiego, po której gospodarze odskoczyli na prowadzenie 24:17 w 45. minucie.

W sobotę o godz. 17 Wisła podejmuje BKS Bochnia.