10. kolejka - derby dla Floty Świnoujście

III LIGA PIŁKARSKA. Rezerwy Pogoni Szczecin nie sprostały silniejszej kadrowo Flocie i przegrały 0:1. Nieznacznie przegrali również piłkarze Kotwicy Kołobrzeg. Wygrała - po raz drugi w sezonie - Odra Chojna.
W derbach trzeba było doliczonego czasu, żeby Flota mogła zdobyć zwycięskiego gola na stadionie rezerw Pogoni. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył, trochę przypadkiem, Andrzej Noga. Krzysztof Mikuła z linii 16 m zacentrował tuż przed bramkę debiutującego w trzecioligowym składzie szczecińskiej drużyny Tomasza Bogatki. Młody bramkarz atakowany przez Nogę i Łukasza Cebulskiego odbił piłkę, która spadając trafiła w nogę Nogi i wpadła do siatki.

- Nawet nie wiem, czy to rzeczywiście ja strzeliłem tego gola. Zresztą nieważne kto, ważne, że w końcu padł i dał nam zwycięstwo - przyznał chwilę później zdobywca gola. Dodał przy tym, że Flota tej jesieni gra słabo, a mecz z rezerwami nie był wyjątkiem: - Pogoń broniła się całym zespołem, ale kontry miała groźne - chwalił Noga.

Próbkę tych wypadów podopieczni Sławomira Rafałowicza zademonstrowali już w siódmej minucie. Gdyby Damian Baran nie przeciął centry Patryka Bejnierowicza, to Robert Śliwiński stojąc pięć metrów przed bramkarzem miałby przed sobą tylko Sergiusza Prusaka. Najwięcej szans na zdobycie gola zmarnował w tym spotkaniu Krzysztof Mikuła. To, że nie trafił w bramkę w 11. minucie, można mu wybaczyć. Strzału z półobrotu w okienko w 33. minucie cudem sparowanego przez Bogatkę na słupek - także. Ale sytuacji z ostatniej minuty pierwszej połowy nikt mu we Flocie nie darował. "Miki" dostał piłkę wprost od Prusaka. Był 15 m od bramki, wszyscy obrońcy Pogoni daleko za nim, a Bogatko stał na siódmym metrze.

- Nasz gwiazdor zamiast strzelić do siatki, chciał go ładnie przelobować, ale przelobował bramkę. Tak się nie robi - złościł się w przerwie Leon Smażyk, wiceprezes Floty.

W 55. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy, ale Prusak śmiało wybiegł z bramki i nogami wybił strzał Bejnierowicza. Sześć minut przed końcem meczu kolejną świetną interwencją popisał się Bogatko, broniąc główkę Niewiady. Skapitulował dopiero w ostatniej akcji meczu.

- Zasłużenie wymęczyliśmy to zwycięstwo - trafnie podsumował Jan Słoma, drugi trener Floty.