Sport w skrócie

Porażka koszykarzy Pyry Poznań.
Koszykówka

PORAŻKA PYRY. W meczu 4. kolejki I ligi koszykarzy Polpak Świecie pokonał MKK Pyra Poznań 73:65 (22:12, 16:11, 21:27, 14:15). Punkty dla Pyry zdobyli: Janowicz 19 (2x3), Ziółkowski 17, Grabiński 8 (2), Skonieczny 8, Raczyński 6 (2), Szymański 3 (1), Gołdziński 2, Nowicki 2, Wieszczak 0, Dudziński 0.

Inne wyniki: Sokół Łańcut - AZS Radom 75:55, Spójnia Stargard Szcz. - Stal St. Wola 75:90, Alba Chorzów - Górnik Wałbrzych 79:73, Basket Kwidzyn - Viking Gdynia 64:73, Znicz Jarosław - Tytan Częstochowa 63:61, Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 65:77, Grono Zielona Góra - ŁKS Łódź 90:70.

Żużel

BEZ MEDALU. Juniorzy Kolejarza Rawicz zajęli w Tarnowie szóste, przedostatnie miejsce w finale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Punkty dla "Niedźwiadków": Adrian Płuska 5, Marcin Kędziora 4, Marcin Nowaczyk 0. Tytuł zdobyli zawodnicy Apatora Toruń (26 pkt), drugie miejsce zajęli młodzieżowcy Stali Gorzów (25 pkt), a brązowy medal wywalczyli gospodarze, Unia Tarnów (23 pkt).

DYM Z PUCHAREM. Piotr Dym, zawodnik KM Intar Ostrów Wlkp., wygrał w sobotę towarzyski Turniej o Puchar Burmistrza Rawicza. W wyścigu finałowym Dym pokonał Piotra Świderskiego z WTS Wrocław, mistrza Polski Grzegorza Walaska (Włókniarz Częstochowa) i rzeszowianina Macieja Kuciapę. Dopiero ósme miejsce zajął pochodzący z Rawicza mistrz świata juniorów Robert Miśkowiak.

Siatkówka

WINIARY NAJLEPSZE. Siatkarki Winiar Kalisz wygrały Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Bielska-Białej. Czwarte miejsce zajęła Nafta Piła. W zawodach startowało sześć zespołów, każdy mecz trwał trzy sety, a za każdy wygrany set przyznawano 1 pkt. Kaliszanki wygrały wszystkie spotkania. Wyniki meczów z udziałem Wielkopolanek: Nafta Piła - Ziar nad Hronom (Słowacja) 3:0, Seta Żilina (Słowacja) - Winiary Kalisz 0:3, Nafta - Winiary 0:3 (22:25, 21:25, 18:25), Muszynianka Muszyna - Winiary 1:2, Seta - Nafta 0:3, Ziar - Winiary 0:3, Nafta - Stal Bielsko-Biała 1:2, Nafta - Muszynianka 2:1, Stal - Winiary 1:2. Kolejność: 1. Winiary 13 pkt, 2. Stal 11 pkt, 3. Muszynianka 9 pkt, 4. Nafta 9 pkt, 5. Seta 2 pkt, 6. Ziar 1 pkt.

POCZĄTKI DOBRE I ZŁE. W 1. kolejce serii B siatkarzy Śnieżki-Joker Piła pokonała na wyjeździe beniaminka MOW Orzeł Międzyrzecz 3:2 (23:25, 18:25, 25:19, 25:17, 15:13). Gorzej rozpoczęły rozgrywki siatkarki ChTPS Chodzież, które na własnym parkiecie przegrały z Sokołem Chorzów 0:3.