Dobre występy wielkopolskich piłkarzy ręcznych

Zwycięstwa Wolsztyniaka, Grunwaldu i Sparty oraz remis Tęczy Kościan. Zespoły z Poznania i Obornik jako jedyne nie straciły jeszcze punktu

Szczypiornistów z Obornik i Poznania czekały w sobotę niełatwe zadania - mecze z drużynami, które uważane są za kandydatów do awansu. Wydawało się, że trudniejszą przeprawę będzie miał beniaminek z Obornik. Przez 40 min gospodarze spisywali się rewelacyjnie i prowadzili już z Travelandem-Społem Olsztyn 25:10. Tyle, że później oborniczanie nie grali już tak skoncentrowani, jak do tej pory. Nie dość, że czerwone kartki dostali Bartosz Masiak i Bartosz Kuczyński, to sędziowie podyktowali dla olsztynian aż siedem rzutów karnych. W ostatniej minucie, po kontrataku, gola dla Sparty zdobył nawet... bramkarz Robert Łabuziński.

Sparta Oborniki - Traveland-Społem Olsztyn 33:27 (20:7)

Sparta: Łabuziński 1, Tarko - Przysiek 10, Kuczyński 6, Stefański 5, Witaszak 4, Kaczor 4, Masiak 1, Gałdyński 1, Smolarek 1.

Grunwald Poznań pokonał jedną bramką spadkowicza z ekstraklasy Gwardię Opole, choć na minutę przed końcem miał jeszcze trzy bramki przewagi. Znów znakomicie spisał się 39-letni Tomasz Peda, który w trzech kolejnych meczach zdobył aż 23 gole. - To przykład profesjonalisty dla młodszych sportowców - mówił trener Grunwaldu Bolesław Olejniczak. Dobrze w bramce spisywał się młodszy z braci Pedów - Mariusz.

Grunwald Poznań - Gwardia Opole 24:23 (12:11)

Grunwald: M. Peda - T. Peda 8, Walczak 5, Rafalski 4, Lampart 3, Więcław 2, Guraj 1, Niedzielski 1, Górecki 0.

Tęcza Kościan w pierwszej połowie przegrywała w Gdańsku z SKS nawet różnicą sześciu bramek. W końcówce meczu najczęściej był remis - wynikiem 30:30 skończyło się zesztą całe spotkanie, a ostatniego gola 7 s przed końcem zdobył Tomasz Błażejczak z Tęczy.

SKS Gdańsk - Tęcza Kościan 30:30 (17:15)

Tęcza: Maćkowski, M. Żak, J. Żak - Szymyślik 10, Gryla 7, Olejnik 4, D. Nowak 4, Błażejczak 2, Kaczmarek 2, Bąkowski 1, Pieścikowski 0.

Wolsztyniak zdobył pierwsze punkty w tym sezonie - wygrał 29:26 z AZS w Zielonej Górze. Pierwsza połowa, wyraźnie wygrana przez Wolsztyniaka była jednak nerwowa. Skończyła się bójką, a sędziowie dali zawodnikom pięć żółtych kartek, jedną czerwoną i 12 dwuminutowych wykluczeń.

AZS-Stelmet Zielona Góra - Wolsztyniak Wolsztyn 26:29 (8:14)

Wolsztyniak: Wawrowicz, Kierych - Dobrodub 6, Płócinniczak 6, Wajs 5, Radziszewski 3, Pietruszka 3, Cierzniak 3, Młynkowiak 2, Marciniak 1.

Inne wyniki I ligi: KKKF Żukowo - Gwardia Koszalin 30:30, Sokół Kościerzyna - Techtrans Elbląg 26:24.