Porażka siatkarek AZS-u na inaugurację Serii B

Siatkarki Pronaru Zeto AZS Białystok zainaugurowały sezon Serii B od porażki. Podopieczne Dariusza Pieśniaka w Jaworze uległy w tie-breaku miejscowej Olimpii
Przed tygodniem w turnieju w Częstochowie tę samą drużynę białostoczanki pokonały 3:1.

- Tym razem rywalki zagrały z podstawową rozgrywającą - mówi trener Pieśniak. - Dzięki temu ich gra była bardziej poukładana. Musieliśmy grać na dość specyficznej hali, w której od ścian czy publiczności boisko oddalone jest zaledwie o półtora metra. Same pole zagrywki miało szerokość czterech metrów. To słabe wytłumaczenie, ale grało nam się źle na tej hali.

Mimo to pierwszego seta białostoczanki wygrały do 23. W wyjściowym składzie pojawiła się Joanna Bednarek, która ostatnio leczyła kontuzję. Nawet jej obecność nie pomogła w drugim secie, przegranym 24:26.

- Po minimalnie przegranej nastąpiło zupełne rozprężenie i następną partię przegraliśmy do 16 - relacjonuje trener AZS-u. - W tym spotkaniu zabrakło naszej najgroźniejszej broni, jaką jest zagrywka. A nie można wygrać spotkania bez skutecznego serwisu. Poza tym mieliśmy problemy z atakiem, który nie był dość skuteczny. Byliśmy lepsi w czwartym secie, ale rozstrzygającego tie-breaka znowu przegraliśmy. Cóż, pierwsze śliwki robaczywki. Przeanalizujemy porażkę i wyciągniemy z niej wnioski.

Trener Pieśniak uważa, że drużynie brakuje jeszcze zgrania. W końcu białostocka ekipa w tym składzie trenuje od zaledwie dwóch tygodni. Dla trzech młodych siatkarek AZS-u: Patrycji Klekotki, Karoliny Mróz i Justyny Sachmacińskiej mecz z Olimpią był debiutem na parkietach Serii B. - Jestem zadowolony z ich gry, choć momentami płaciły frycowe - tłumaczy trener Pieśniak.OLIMPIA JAWOR - PRONAR ZETO AZS 3:2 (23:25, 26:24, 25:16, 19:25, 15:9)

AZS: Tobiś, Kalinowska, Anna Manikowska, Bednarek, Buzała, Klekotka, Kosiarska (libero) oraz Gosko, Aleksandra Manikowska, Drwięga, Sachmacińska, Mróz.

Wyniki pozostałych spotkań 1. kolejki: MMKS Dąbrowa Górnicza - Wisła Kraków 3:1; Skra Bełchatów - Piast Szczecin 1:3; TPS Rumia - Legionovia Legionowo 2:3; SMS PZPS Sosnowiec - Start Łódź 3:1; CHTPS Chodzież - Sokół Chorzów 1:3. Mecz WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski - Politechnika Częstochowa przełożono na 11 listopada.