Siatkarze Jadaru przegrali w Pucharze Polski

Jadar Radom przegrał pierwszy grupowy mecz drugiej rundy Pucharu Polski z KP Polską Energią Sosnowiec 1:3. We wtorek radomianie zagrają w hali MOSiR-u rewanż z Sosnowcem, a dzień później zmierzą się z Resovią Rzeszów
O tym, że nie należy przykładać zbytniej wagi do wyników turniejów towarzyskich, przekonali się na własnej skórze również siatkarze Jadaru. Przed tygodniem w Bełchatowie gładko ograli grającą w ekstraklasie Polską Energię Sosnowiec 2:0. W ramach rozgrywek "pucharowych" siatkarze z Zagłębia potraktowali radomian znacznie poważniej odnosząc pewne zwycięstwo.

Jadar zagrał poprawnie tylko w secie otwarcia, który mógł się równie dobrze skończyć wygraną Energii. Do stanu 20:20 w drugiej partii ponownie zapowiadało się na emocjonującą końcówkę. Niestety, w decydującym momencie podopieczni Mariana Kardasa zdobyli dość łatwo kolejne punkty, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Pozostałe dwa sety przebiegały już wyraźnie pod dyktando Energii.

W Jadarze szwankowało przyjęcie zagrywki. Warto jednak przypomnieć, że drużyna wciąż grała bez podstawowego przyjmującego Macieja Pawlińskiego. Dużo słabiej radomski zespół grał też w obronie, a to właśnie ten element zadecydował przed tygodniem o sukcesie drużyny Jacka Skroka.

Po drugiej stronie siatki wyróżniającymi siatkarzami byli Jakub Łomacz oraz pozyskany z Politechniki Warszawa - Zbigniew Bartman. W drugim pojedynku grupowym KP Polska Energia Sosnowiec pokonała AKS Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:19, 25:18).

KP POLSKA ENERGIA SOSNOWIEC - JADAR RADOM 3:1 (24:26, 25:21, 25:17, 25:17).

Jadar: Szewczyk, Wiktorowicz, Makaryk, Staniec, Szumielewicz, Jaskulski, Biliński (libero) oraz Skrok, Prusakowski, Drewin.