Przed 9. kolejką III ligi piłkarskiej

Każdy ze świętokrzyskich trzecioligowców będzie w tej serii faworytem. Zarówno Heko Czermno, Wierna Małogoszcz, jak i Pogoń Staszów mają za przeciwników niżej notowanych rywali.
Jednak tylko ten ostatni zespół zagra przed własną publicznością - w niedzielę o godz. 15 na Koszarowej gości przemyska Polonia. O tej samej porze w Leżajsku z Pogonią zagra Heko. Dzień wcześniej w Stalowej Woli Stal podejmuje beniaminka z Małogoszcza.

Niespodzianka od Wiernej

- Chciałbym wreszcie wygrać na wyjeździe i wcale nie zamierzam grać defensywnie - zapowiada Antoni Hermanowicz, trener czwartej w tabeli Wiernej. Zajmujący jedenaste miejsce gospodarze w meczach u siebie zdobyli 7 z 8 punktów w tym sezonie. Wierna zagra w nieco zmienionym składzie. Obok wracającego za kartki Karola Dreja miejsce w ataku powinien znaleźć Mateusz Kleszcz. - Mam kasetę z meczu Stalówki z Hutnikiem w Krakowie (0:0) i spróbuję coś na nich wymyślić - dodaje Hermanowicz.

Beniaminek nr 3.

Meczem w Leżajsku Heko Czermno kończy serię pojedynków z beniaminkami trzeciej ligi. Podopieczni Andrzeja Deca z pewnością nie chcieliby jej jeszcze kończyć, bo dwa poprzednie mecze z Wierną i Kmitą Zabierzów przekonująco wygrali (3:1 i 4:2). Tym bardziej że trzecia od końca Pogoń Leżajsk jako jedyna w lidze nie wygrała jeszcze u siebie.

"Ulubiony" rywal

Powodów do narzekań nie powinni mieć też piłkarze Pogoni Staszów. Na Koszarową zawita Polonia Przemyśl, która na wyjazdach przegrała wszystkie cztery mecze, nie zdobyła w nich bramki, a straciła aż jedenaście. Nie napawa też optymizmem bilans meczów z Pogonią. W ubiegłym sezonie z nią nie wygrali - w Przemyślu było 2:2, a w Staszowie gospodarze wygrali najwyżej w sezonie 4:0. Jedynym zmartwieniem grającego trenera Pogoni Jacka Matyi są niewyleczone urazy Wojciecha Pszenicznego i Jakuba Zabłockiego.

Pozostałe mecze 9. kolejki: Lewart Lubartów - Kmita Zabierzów, Stal Rzeszów - Hutnik Kraków, Wisła II Kraków - Hetman Zamość, Górnik Wieliczka - Tłoki Gorzyce, Sandecja Nowy Sącz - Motor Lublin