Medale szczecińskich paraolimpijczyków w Atenach

OLIMPIADY. Na igrzyskach paraolimpijskich szczecińscy zawodnicy wywalczyli pięć medali. Za cztery miesiące odbędą się kolejne olimpijskie zmagania, tym razem niesłyszących.

Multimedalistką w paraolimpijskiej ekipie okazała się Renata Chilewska ze Startu Szczecin. W rzucie oszczepem zdobyła złoto, w pchnięciu kulą srebro, a w rzucie dyskiem brąz.

Srebrny medal wywalczyła szczecinianka Anna Szymul w biegu na 100 m, a brąz Ryszard Beczek (Start Szczecin) w pływaniu na dystansie 200 m stylem dowolnym.

W zakończonej we wtorek igrzyskach paraolimpijskich w Atenach Polacy zdobyli 54 krążki.

To jednak nie koniec walki o olimpijskie medale szczecinian.

W styczniu przyszłego roku w Australii walczyć będą sportowcy niesłyszący. Miejsce w kadrze już wywalczył aktualny mistrz Europy Rafał Śliwka (MKL Szczecin). Sprinter, który w tym roku wraz ze swoimi słyszącymi kolegami wywalczył brąz w sztafecie 4 x 100 m podczas seniorskich mistrzostw Polski w Bydgoszczy, wypełnił minimum na 100 m, uzyskując wynik 11,12 s (minimum wynosi 11,30).

Na olimpiadzie w Melbourne pobiegnie także w sztafecie 4 x 100 m. Minima potwierdził w ubiegły weekend podczas drużynowych mistrzostw Polski niesłyszących.