Medale radomskich paraolimpijczyków

Trzy medale - jeden srebrny i dwa brązowe - to dorobek reprezentantów Startu Radom w XII Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach
Najbliżej najwyższego stopnia podium był tenisista stołowy Mirosław Kowalski. Wspólnie z Adamem Juraszem z Bielska-Białej stworzył parę deblową, która dotarła aż do finału. Ponadto, Kowalski zajął czwarte miejsce w konkurencji indywidualnej.

Pozostałe medale wywalczone przez niepełnosprawnych sportowców z Radomia były udziałem lekkoatletów. Trzecie miejsce na dystansie 400 m zajęła Alicja Fiodorow. Sprinterka startu otarła się o podium także na 100 i 200 m. Na obu dystansach plasowała się na czwartej pozycji. Na 800 m brązowy medal wywalczył natomiast Mariusz Tubielewicz. Również jego dorobek medalowy mógł być większy, bo na 1500 m zajął czwartą lokatę. Zarówno Fiodorow, jak i Tubielewicz, na dystansach, na których zdobywali medale, ustanowili rekordy życiowe.

Bardzo blisko miejsca na podium była ponadto Bożena Zych, która w pchnięciu kulą sklasyfikowana została na czwartym miejscu. Biorąc pod uwagę medale i punktowane lokaty, start radomian w igrzyskach paraolimpijskich trzeba uznać za bardzo udany.