Podlascy motocykliści wysoko w Pucharze Polski PZM

Podlascy motocykliści zajęli wysokie lokaty w podsumowanym ostatnio Pucharze Polski Enduro PZM. W klasie powyżej 125 ccm na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Stolarski z klubu Off Road Białystok

Sporty motocyklowe od kilku lat coraz prężniej rozwijają się w naszym regionie. W Romanówce koło Siemiatycz z powodzeniem organizowane są imprezy, w których sił mogą spróbować amatorzy i profesjonaliści. Kilka razy gościem specjalnym imprez był znany ze startów w Rajdzie Dakar Jacek Czachor. Miłośnicy dwóch kółek startujący w rajdach enduro skupieni są w naszym regionie przede wszystkim w dwóch klubach: Quercusie Siemiatycze i Off Road Białystok.

To właśnie zawodnicy tych klubów startowali w Pucharze Polski Polskiego Związku Motorowego, który przeznaczony jest dla początkujących zawodników. Dla większości podlaskich motocyklistów to drugi sezon startów w ogólnopolskich zawodach, w których na razie zbierają doświadczenie. Mimo to ich wyniki są bardzo obiecujące. Maciej Stolarski z Off Roadu uplasował się na pierwszym miejscu w klasie powyżej 125 ccm. W tej samej klasie jego kolega klubowy Paweł Puciłowski zajął ósme miejsce. Natomiast wśród zawodników jeżdżących na motorach o pojemności 125 ccm Tomasz Walendowicz z Quercusa sklasyfikowany został na szóstym miejscu.

Sukcesy odniosła też podlaska młodzież. W kategorii młodzik na trzecim miejscu w Pucharze znalazł się Tomasz Wroceński (Quercus) startujący w klasie 50 ccm. W tejże klasie, ale w mistrzostwach Polski (wymagana licencja A PZM) startował Rafał Kiczko (Quercus). Ostatecznie zajął wysokie piąte miejsce.