MKS Mława - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Nie udało się biało-zielonym zdobyć choćby punktu. Wystarczyła chwila nieuwagi, by Arka zdobyła zwycięskiego gola
Podopieczni Mariana Kurowskiego zdają się wychodzić na prostą. O sobotniej porażce z bełchatowskim GKS-em śmiało można powiedzieć, że spwodowały ją braki kondycyjne, wywołane niedawnym zatruciem piłkarzy. Jednak przeciwko Arce wybiegł zespół, który zdawał się nie pamiętać o problemach zdrowotnych.

MKS grał jak równy z równym, chwilami był nawet lepszy. Miał też więcej dogodnych do zdobycia gola sytuacji. Już w 2 min uderzenie z dystansu Krzysztofa Butryna na raty był zmuszony łapać Michał Chamera. Podobne kłopoty ze złapaniem piłki bramkarz Arki miał w 10 min, gdy tym razem z daleka strzelał Paweł Lubasiński. Sytuacji podbramkowych generalnie brakowało, bo gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Stąd liczne strzały z dalszej odległości. Swoją szansę mieli też goście, za sprawą ładnego woleja Rafała Murawskiego w 30 min.

Najlepszą okazję mieli jednak gospodarze. Była 33 min, gdy środkiem boiska ruszył Rafał Wodniok. Właśnie miał wbiegać w pole karne, gdy zdecydował się na uderzenie. Szkoda, że na drodze piłki stanął jeszcze Łukasz Kowalski, bo zmieniła kierunek lotu i wyszła poza boisko tuż przy słupku.

Dużo ciekawiej było po przerwie, a i podań otwierających drogę do bramki więcej. Mławianie w 59 min mieli wymarzoną okazję do zdobycia gola. Po prostopadłym podaniu Adriana Woźniczki Maxwell Kalu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W sobotę w podobnej sytuacji huknął ponad bramką, teraz trafił w bramkarza. To już jakiś postęp, może następnym razem będzie gol.

Co nie udało się MKS-owi, udało się Arce. W 79 min sędzia podyktował rzut wolny, po rzekomym faulu Marcina Rogozińskiego na Marcinie Ignaszewskim. Fantastycznym strzałem popisał się za chwilę Bartosz Ława. Maciej Wiśniewski nie miał najmniejszych szans na udaną interwencję.

MKS Mława - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Strzelcy

Arka: Ława (78. z wolnego po faulu na Ignaszewskim)

Widzów ok. 1500

Składy

MKS: Wiśniewski - Brzozowski, Mikłowski Ż, Rogoziński, Woźniczka - Połoszczak Ż(73. Szmyt), Butryn Ż(85. Karpiński), Wodniok (61. Nawrot), Lubasiński - Kalu, Rogalski;

Arka: Chamera - Wojnecki, Woroniecki, Łukasz Kowalski Ż, Sobieraj Ż- Murawski (73. Ignaszewski), Pudysiak, Piskuła Ż, Ława Ż(88. Pulanowski) - Pilch (90. Jelonkowski), Dymkowski.