Sport w skrócie

BABICA WALCZY O 100 TYSIĘCY DOLARÓW. Bardzo dobrze na odbywających się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bilardowych mistrzostwach świata w odmianę 8 bil radzi sobie jedyny reprezentant Polski Radosław Babica. Zawodnik Contactu Kielce wygrał eliminacyjną grupę piątą, pokonując w niej kolejno reprezentanta gospodarzy Saeeda Almutwa 7:1, Węgra Vilmosa Foeldesa 7:5 i bilardzistę z RPA Davida Andersona 7:4. W pierwszym pojedynku fazy pucharowej (1/32) Babica trafił na Stefana Sellberga z Finlandii. Pula nagród w mistrzostwach to 100 tysięcy dolarów. Zawody potrwają do piątku.

GRAND PRIX DLA KAROLA. Kielczanin Karol Skowerski wygrał gdańskie zawody Grand Prix Polski WiK POL TOUR 2004 w bilardzie. Zawodnik Contactu wygrał eliminacje grupowe, a w fazie pucharowej eliminował kolejno: 7:1 Andrzeja Bagnowskiego (Atak Elbląg), 7:3 Mariusza Grecha (Baribal Lubin), 7:5 Wojciecha Goska (Trefl Sopot), w półfinale 7:4 lidera polskiego rankingu Tomasza Kapłana (Ósemka Rzeszów), a w decydującym spotkaniu 7:5 Jacka Waltera (Porter Częstochowa). Była to pierwsza wygrana Skowerskiego w głównych krajowych zawodach rankingowych. Dała mu ona awans na trzecie miejsce w klasyfikacji PZBil. W stawce 90 bilardzistów była jeszcze trójka zawodników Contactu: Karol Hejduk i Michał Turkowski odpadli w eliminacjach, a Mariusz Roter był 17.

BRYDŻ W JĘDRZEJOWIE. Osiemdziesiąt duetów wzięło udział w drugim ogólnopolskim turnieju par o puchar prezesa firmy Quickpack w brydżu sportowym, który odbył się w Jędrzejowie. Najlepiej licytowali reprezentujący okręg łódzki Igor Łobodziński - Marcin Zbroja. Żadnej ze świętokrzyskich par nie udało się zająć miejsca na podium. Najbliżej byli, sklasyfikowani na czwartej pozycji, Stanisław Budzyń i Jan Grzyb.

TRÓJKA PRZED JEDYNKĄ. Reprezentacja miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3 zwyciężyła w rozegranym w Staszowie powiatowym turnieju piłkarskim chłopców (rocznik 1992 i młodsi). Na drugim miejscu sklasyfikowano zespół SP nr 1, a na najniższym stopniu podium stanęła SP 2 (także ze Staszowa). Wyróżnienia indywidualnie otrzymali: Artur Dyl i Piotr Kruzel (SP 3), Marcin Bajer i Michał Łagosz (SP 2) oraz Mateusz Wójcicki i Damian Zapart (SP Kurozwęki). Startowało siedem reprezentacji szkolnych.

GWARDIA ZAPRASZA. Na zajęcia judo zaprasza młodzież od 7. roku kielecka Gwardia. Odbywają się one w hali MOSiR przy ul. Ściegiennego 8 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17-19.

JEDNA WYGRANA MŁODZICZEK. Reprezentacja Świętokrzyskiego ZPN gościła w Krakowie na pierwszym turnieju eliminacyjnym mistrzostw Polski młodziczek (rocznik 1992 i młodsze). Podopieczne Wita Bryły, Krystyny Szczepanik i Ryszarda Predygiera przegrały na stadionie Bronowianki z Lublinem 0:4, pokonały Rzeszów 9:0 (bramki: Szostak 6, najlepszy strzelec turnieju i Jaworska 3), a na zakończenie uległy 1:2 gospodyniom (Kałwa). Drugi z czterech turniejów eliminacyjnych odbędzie się 10 października w Kolbuszowej (woj. podkarpackie). Do półfinałów MP kwalifikuje się jedna drużyna. Reprezentacja ŚZPN: Joanna Jaworska, Sylwia Nowak, Alicja Stołkowska, Diana Zioło (wszystkie SP Niedźwice), Monika Krawiecka, Gabriela Kwiatkowska, Karolina Oleszek (SP 3 Staszów), Anna Szostak, Agata Najmanowicz (SP 1 Opatów), Kamila Pająk (SP Gózd), Milena Tomaszewska (SP Łączna), Katarzyna Kałwa (SP Skalbmierz) i Alicja Sołtys (SP 5 Kielce).

TRZY RAZY PODIUM. Pierwsze, drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci Świętokrzyskiego na mistrzostwach makroregionu młodzików (roczniki 1990-91) w zapasach w stylu wolnym w Sieradzu. Na najwyższym stopniu podium w wadze do 59 kg stanął Tomasz Pocheć (Bila Skarżysko Kościelne), drugi był Wiktor Szymański (35 kg), a trzeci Damian Basiński - 66 kg (obaj Czarni Połaniec).

WYNIKI II LIGI TENISA STOŁOWEGO. Drugoligowi tenisiści stołowi mają już za sobą pierwsze mecze nowego sezonu. Wyniki: kobiety: Rafaello II Kazimierza Wielka - STS Gorzkowice 8:2, STS Skarżysko - ULKS Dąbrówka 6:4, Jedynka III Łódź - Jedynka II Łódź 8:2; mecze Elta II Łódź - UKS Łyszkowice i AZS Akademia Świętokrzyska Kielce - Top-Spin Kielce zostały przełożone. Mężczyźni: Rafaello Kazimierza Wielka - STS Skarżysko 5:5, LKS Biała Rawska - ŁTSR II Omega Kleszczów-Łask 2:8, Mustang Włoszczowa - Jedynka Łódź 1:9, Energetyk Łódź - Legion Skierniewice 7:3; mecze Alitu Ożarów z Włókniarzem Trzy Korony Pabianice i Kusego Łobudzice z Zawiszą Rzgów zostały przełożone.