Sport.pl

Sport w skrócie

SIATKÓWKA

SIEDEM ZWYCIĘSTW STALI. Siatkarki KPSK Stal Mielec wygrały turniej rozegrany w Żylinie na Słowacji. Podopieczne Jerzego Matlaka rozegrały siedem spotkań, wszystkie wygrywając w stosunku 3:0. Mielczanki grały w składzie: Cabajewska, Kicior, Natanek, Ząbek, Żółtańska, Lis, Pugaczova, Pavelkova, Wilk, Kościelna.

KOSZYKÓWKA

W ostatnim meczu 1. kolejki II ligi koszykarzy: AZS Lublin - Lafarge Kielce 87:93.

1. Dąbrowa Górnicza1277:66
2. Big Star Tychy1295:85
3. MCKS Czeladź12102:93
4. MKKS Rybnik1272:64
5. Lafarge Kielce1293:87
6. Pogoń Prudnik1271:65
7. MOSiR Krosno1275:74
8. Mickiewicz Katowice1174:75
9. AZS Lublin1187:93
10. Start II Lublin1165:71
11. Zagłębie Sosnowiec1164:72
12. Polonia Przemyśl1193:102
13. Bobry Zabrze1185:95
14. AZS Gliwice1166:77
15. Legia Warszawa000:0
Pogoń Ruda Śląska000:0
Wyniki spotkań o wejście do I ligi kobiet: Stal Stalowa Wola - MLKS Rzeszów 50:60. Kwarty: 13:16, 16:10, 13:17, 8:17. Stal: Czopor 12 (1), Łopion 2, Gołąbek 4, Parus 8 (1), A. Wydra 2 oraz K. Wydra 9 (1), Niemiec 5, Kaczmarska 8, Rosowacka 0, Rutkowska 0. MLKS: Cudo 7 (1), Guzara 28 (1), Lachcik 10, Moskwa 5, Węklar 2 oraz Pałys 6 (1), Uchman 2, Ludwiniak 0; UKS Krynica - Stal 47:91. Kwarty: 12:22, 4:27, 14:23, 17:19. UKS: Ojczyk 0, Belcer 14, Truchan 8, Majkrzak 4, Skraba 3 (1) oraz Mazgaj 18, Szurlej 0, Macheta 0. Stal: Czopor 11, Łopion 6, Gołąbek 4, Parus 19, A. Wydra 0 oraz Rutkowska 5 (1), Sampolska 0, K. Wydra 14, Niemiec 9, Kaczmarska 17, Darłak 6, Rosochacka 0; Żak Nowy Sącz - MLKS 71:64. Kwarty: 13:13, 17:23, 16:13, 25:15. Żak: P. Gajdosz 20 (2), J. Gajdosz 18 (1), Janczyk 2, Macerak 17 (3), Ruchała 9 (1) oraz Zając 2, Golińska 1, Homoncik 2. MLKS: Cudo 18 (3), Guzara 13 (2), Lachcik 8, Moskwa 11, Węklar 10 oraz Ludwiniak 4, Pałys 0, Uchman 0; CKiS Skawina - Borek Kraków 95:33, Pałac Młodzieży Tarnów - UKS Krynica 127:50, Żak - GTK Gorlice 58:46, RMKS Rybnik - Gracz Starachowice 61:72, MOSM Bytom - RMKS 78:56, Borek - Pałac Młodzieży 57:107, MOSiR Mysłowice - CKiS 56:79. Mecze Górnik Wieliczka - MOSM i GTK - Górnik zostały przełożone.

1. Pałac Młodzieży24234:107
2. CKiS Skawina24174:89
3. Żak Nowy Sącz24129:110
4. Stal Stalowa Wola23141:107
5. MLKS Rzeszów23124:121
6. Gracz Starachowice1272:61
7. MOSM Bytom1278:56
8. RMKS Rybnik22117:150
9. Borek Kraków2290:202
10. UKS Krynica2297:218
11. GTK Gorlice1146:58
12. MOSiR Mysłowice1156:79
13. Górnik Wieliczka000:0
PIŁKA RĘCZNA

Wyniki 2. kolejki I ligi mężczyzn: BRW Stal Mielec - BKS Bochnia 34:28 (15:13). Stal: Lipka, Zieliński, Banaś - Wilk 1, A. Krupa 3, D. Kubisztal 5, M. Kubisztal 4, Wach 5, Basiak 5 CZ, W. Surowiec, Maćkowski 2, Pawluś 4, Szwaja 3, Szczerba 2. Bochnia: Weihoenig, Gut, Krawczyk - Rakoczy 4, Prysak 1, Słowiak 2, Jacak 6 CZ, Wróbel 9, Pach 6, Węgrzyn. Kary: Stal - 16 min, BKS - 10 min; Wisła Sandomierz - AZS AWF Biała Podlaska 25:26, MTS Chrzanów - Vive II Kielce 38:25, Pabiks Pabianice - ASPR Zawadzkie 25:34, AZS Politechnika Radom - KSSPR Końskie 25:35, Wisła Puławy - Viret Zawiercie 27:24.

1. KSSPR Końskie2470-47
2. MTS Chrzanów2466-47
3. Wisła Puławy2464-46
4. ASPR Zawadzkie2457-47
5. Viret Zawiercie2260-53
6. Stal Mielec2260-64
7. Vive II Kielce2250-62
8. AZS Biała Podlaska2248-62
9. Wisła Sandomierz2047-49
10. BKS Bochnia2052-59
11. AZS Radom2047-63
12. Pabiks Pabianice2047-69
Wyniki 1. kolejki IV grupy II ligi mężczyzn: AZS Katowice - Big Star Siemianowice 45:24, OSiR Komprachcice - Kusy Kraków 35:29, mecz AZS UR Rzeszów - Orlik Brzeg został przełożony, pauzowała Unia Tarnów.

PIŁKA NOŻNA

Wynik finału wojewódzkiego pucharu Polski: Grodziszczanka - Sokół Kolbuszowa Dolna 0:5 (0:3): Luberda (9.), Warunek (38.), Wis (45.), Prokop (79.), Kozłowska (88.).

Wyniki 10. kolejki IV ligi podkarpackiej: JKS Jarosław - Wisłoka Dębica 0:1, Unia Nowa Sarzyna - Stal Herb Sanok 0:0, Rafineria/Czarni Jasło - Resovia 1:0, Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 1:0, Błękitni Ropczyce - MKS Kańczuga 1:1, Żurawianka Żurawica - Sanovia Lesko 3:1, Izolator Boguchwała - Strug SZiK Tyczyn 1:1, Igloopol Dębica - Rzemieślnik Pilzno 1:1, Zryw Dzikowiec - Krośnianka 1:0.

1. Wisłoka Dębica102225-10
2. Stal Sanok102214-6
3. Stal Mielec102113-10
4. Rafineria/Czarni102017-9
5. Unia Nowa Sarzyna101912-5
6. JKS Jarosław101819-13
7. Izolator Boguchwała101718-12
8. Strug Tyczyn101615-9
9. Rzemieślnik Pilzno101615-12
10. Igloopol Dębica101314-11
11. Siarka Tarnobrzeg101211-17
12. Resovia101112-14
13. Żurawianka101113-16
14. Zryw Dzikowiec10119-17
15. Błękitni Ropczyce10611-18
16. MKS Kańczuga10610-19
17. Sanovia Lesko1045-19
18. Krośnianka1043-19
Wyniki 7. kolejki grupy rzeszowskiej klasy okręgowej: Włókniarz Rakszawa - Bratek Bratkowice 4:0, Grodziszczanka - Głogovia 2:2, Crasnovia - Piast Nowa Wieś 0:2, Jasionka - Korona Załęże 1:0, Dynovia - Jawor Krzemienica 1:2, Stal Łańcut 0 Górnovia 4:4, Błażowianka - Elektrociepłownia Rzeszów 4:1, Herman Hermanowa - TG Sokół Sokołów 1:0.

1. Włókniarz Rakszawa71619-6
2. Głogovia71616-7
3. Błażowianka71417-10
4. EC Rzeszów71310-9
5. Crasnovia71115-8
6. Bratek Bratkowice71011-12
7. Korona Załęże7108-11
8. Jawor Krzemienica799-7
9. Herman Hermanowa797-9
10. Stal Łańcut788-8
11. Górnovia7811-13
12. Jasionka779-15
13. Dynovia777-13
14. Piast Nowa Wieś767-9
15. Grodziszczanka766-11
16. Sokół Sokołów733-15
Wyniki 9. kolejki grupy jarosławskiej klasy okręgowej: Czuwaj Przemyśl - Piast Tuczempy 1:0, Radymno - Roztocze Narol 2:0, Granica Stubno - Syrenka Roźwienica 2:3, Golbalux Wiązownica - Sokół Sieniawa 1:2, Budowlani Szówsko - Start Pruchnik 0:0, Skołoszów - Polonia II Przemyśl 4:1, Łęk Ostrów - Błękitni Grzęska 1:0, Orzeł Przeworsk - Zdrój Horyniec 2:0.

1. Syrenka Roźwienica92420-7
2. Sokół Sieniawa91922-14
3. Piast Tuczempy91821-6
4. Orzeł Przeworsk91818-10
5. Radymno91614-10
6. Skołoszów91414-13
7. Czuwaj Przemyśl91311-8
8. Start Pruchnik91213-11
9. Roztocze Narol91216-20
10. Łęk Ostrów91111-14
11. Błękitni Grzęska91013-17
12. Granica Stubno91012-19
13. Golbalux Wiązownica998-14
14. Budowlani Szówsko9711-15
15. Polonia II Przemyśl958-18
16. Zdrój Horyniec947-23
Wyniki 8. kolejki grupy dębickiej klasy okręgowej: Czarnovia - Kolbuszowianka 2:2, Chemik Pustków - Start Wola Mielecka 3:0, Strzelec Frysztak - Strażak Niwiska 8:1, Radomyślanka - Team Przecław 2:1, KP Ropczyce - Jutrzenka Ławnica 0:1, Złotniczanka - Raniżovia 2:0, Brzostowianka - Smoczanka Mielec 2:1, Lechia Sędziszów - Ikarus Tuszów Narodowy 3:0.

1. Kolbuszowianka81732-10
2. Brzostowianka81715-6
3. Strzelec Frysztak81622-13
4. Lechia Sędziszów81520-7
5. Czarnovia81514-6
6. Chemik Pustków81510-6
7. Start Wola Mielecka81312-14
8. Team Przecław81123-14
9. Jutrzenka Ławnica8119-12
10. Raniżovia8910-11
11. Smoczanka Mielec8810-8
12. Ikarus Tuszów Nar.8711-13
13. KP Ropczyce873-7
14. Radomyślanka877-21
15. Złotniczanka866-11
16. Strażak Niwiska805-47
Wyniki 8. kolejki grupy stalowowolskiej klasy okręgowej: Sparta Jeżowe - Sokół Kamień 1:0, Tłoki II Gorzyce - Bukowa Jastkowice 1:2, Iskra Sobów - Stal Nowa Dęba 1:0, Łętownia - Czarni Lipa 0:2, Orzeł Rudnik - Wisła Baranów Sandomierski 3:0, Sarzynianka/Unia II Nowa Sarzyna - Sokół Nisko 2:4, Tarnogóra - Budo-Instal Turbia 1:7, KP Zarzecze - Sanna Zaklików 4:0.

1. Sokół Nisko82227-8
2. Budo-Instal Turbia82127-5
3. Iskra Sobów81711-5
4. Orzeł Rudnik81620-4
5. Stal Nowa Dęba81510-11
6. Sokół Kamień8127-7
7. KP Zarzecze81112-12
8. Bukowa Jastkowice81112-13
9. Sparta Jeżowe8106-13
10. Tłoki II Gorzyce8817-15
11. Sanna Zaklików8814-16
12. Łętownia887-17
13. Sarzynianka/Unia II8713-23
14. Wisła Baranów866-17
15. Czarni Lipa859-15
16. Tarnogóra817-25
Wyniki 8. kolejki grupy krośnieńskiej klasy okręgowej: Brzozovia - Nafta Jedlicze 2:3, Tempo Nienaszów - Szarotka Nowosielce 3:3, Orzeł Bażanówka - Rafineria/Czarni II Jasło 5:1, Leśnik Baligród - Galicja Cisna 0:0, Piast Miejsce Piastowe - Iwonka Iwopol Iwonicz 6:0, Start Rymanów - Chłodnie Zarszyn 1:0, Górnik Grabownica - Górnik Strachocina 1:3. Mecz Zamczysko Odrzykoń - Aspol Jasiołka Świerzowa nie odbył się.

1. Nafta Jedlicze82223-9
2. Szarotka Nowosielce81929-15
3. Chłodnie Zarszyn81616-8
4. Rafineria/Czarni II81614-13
5. Galicja Cisna81419-11
6. Brzozovia81416-13
7. Piast Miejsce Piastowe81019-15
8. Orzeł Bażanówka81015-14
9. Leśnik Baligród81012-12
10. Górnik Strachocina81013-17
11. Tempo Nienaszów8914-18
12. Start Rymanów8811-13
13. Zamczysko Odrzykoń788-10
14. Jasiołka Świerzowa778-9
15. Górnik Grabownica8310-27
16. Iwonka Iwonicz8110-33
LEKKOATLETYKA

ZATORSKA Z PUCHAREM ŚWIATA. Izabela Zatorska (Krośnianka Wrocanka) zajęła drugie miejsce w rozgrywanych w bawarskim Bergen piątych zawodach z cyklu Pucharu Świata w biegach górskich. Niedzielny start zapewnił Zatorskiej zwycięstwo w całym cyklu. Rywalizowano na trasie długości 8,9 km, przewyższenie +1094 m. Do końca rywalizacji pozostał jeszcze start w Lublanie, w biegu na Smarną Gorę. Wyniki: 1. Antonella Confortola (Włochy) 51.23, 2. Izabela Zatorska (Polska) 52.36, 3. Daniela Gassmann (Szwajcaria) 53.38. Klasyfikacja PŚ: 1. Zatorska 340, 2. Gassmann 270, 3. Confortola 230.