HOKEJ NA LODZIE. Ekstraklasa

Nie zwalniają tempa rozgrywki w hokejowej ekstraklasie. Dzisiaj o godz. 18 zespół KH Sanok zmierzy się w wyjazdowym pojedynku z zespołem Stoczniowiec Gdańsk.
W KH Sanok prawdopodobnie zabraknie trzech napastników Macieja Mermera, Marcina Niemca i Macieja Radwańskiego. - Decyzję o naszej ewentualnej grze w KH Sanok podejmiemy po środowym walnym zebraniu członków klubu - mówi Radwański. Nie zagra także kontuzjowany napastnik Dariusz Brejta. Pod znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego Macieja Piecucha. W dzisiejszym meczu zagra natomiast obrońca Piotr Ciepły, który nie wystąpił w niedzielnym spotkaniu z GKS Tychy. Do dyspozycji trenera Tomasza Demkowicza będzie także młody napastnik Rafał Solon.

W przeciwieństwie do sanoczan, zespół Stoczniowca w dzisiejszym spotkaniu wystąpi w optymalnym składzie. Stoczniowiec w sześciu spotkaniach zdobył zaledwie 3 pkt., więc gdyby sanoczanom udało się wygrać, to tabeli wyprzedziliby ekipę z Gdańska. Warto dodać, że bramce gospodarzy być może wystąpi Przemysław Odrobny, który przed sezonem przymierzany był do gry w KH.

Dla Gazety

Tomasz Demkowicz,

grający trener KH Sanok

Nie jesteśmy faworytem w tej konfrontacji, ale postaramy się sprawić niespodziankę. Zagramy beż żadnych obciążeń psychicznych. Nie mamy nic do stracenia. Do Gdańska udajemy się w dniu meczu, aby maksymalnie zredukować koszty wyjazdu.

Arkadiusz Burnat

kapitan KH

Pomimo nie najlepszej sytuacji finansowo-organizacyjnej w klubie walczymy o zwycięstwo. Stoczniowiec spisuje się w lidze poniżej oczekiwań, więc nie stoimy na straconej pozycji. Jeżeli zagramy z Gdańskiem tak, jak z Tychami przez dwie tercje, to uważam, że z Gdańska jesteśmy w stanie przywieźć jakąś zdobycz punktową.

Prezes rezygnuje

Z funkcji prezesa KH Sanok zrezygnował Jerzy Torma. W środę (29 września) w sali konferencyjnej Hotelu Błonie odbędzie się Walne Nadzwyczajne Zebranie Członków KH Sanok, którzy maja wybrac nowego prezesa i uzupełnić skład zarządu.Nie odchodzę z klubu

Grzegorz Michalewski: - Dlaczego nie chce Pan być prezesem KH?

Jerzy Torma: - Wpływ na moją decyzję miały sprawy zawodowe i służbowe. Po części nie spełniłem także oczekiwań drużyny.

A może Pańska rezygnacja wynika z ostatnich publikacji w Internecie oraz prasie?

- Nie. Decyzję tę podjąłem znacznie wcześniej. Poinformowałem o tym kolegów z zarządu oraz zawodników. Jeśli chodzi o to co zostało opublikowane w Internecie to nie będę tego komentował. Jedno jest pewne, że te artykuły na pewno przyniosły klubowi więcej złego aniżeli korzyści.

Czy to oznacza, że definitywnie wycofuje się Pan z pracy w klubie?

- Nie. Będę nadal pracował w zarządzie KH.

Wyniki niedzielnych spotkań PLH: KH Sanok - GKS Tychy 3:9. Tercje: 2:2, 1:2, 0:5. Bramki: T. Demkowicz (7., 9.), Rąpała (36.) - Ślusarczyk (6., 25.), Gawlina (14., 60.), Krzak (25., 53.), Bagiński (47.), Woźnica (55., 57.). KH: Wolanin (54. Łukaszek) - Rąpała, Krzanowski; D. Demkowicz, Miśków; Burnat, Krauze - T. Demkowicz, Kostecki, Galant; T. Mermer, Dżoń, Sobkowicz; Karnas, Barnuś, J. Grzesik. GKS: Sobecki - Gretka, Majkowski; Gwiżdż, Śmiełowski; Mejka, Sosiński - Ślusarczyk, Bober, Woźnica; Krzak, Justka, Gawlina; Frączek, Belica, Bagiński oraz Maćkowiak. Kary: KH - 20 min, GKS - 18 min; TKH Toruń - Wojas Podhale Nowy Targ 4:4 po dogrywce, Stoczniowiec Gdańsk - Cracovia 3:4, GKS Katowice - Dwory Unia Oświęcim 1:11.

1. Dwory Unia71945-9
2. Cracovia61827-13
3. Wojas Podhale71330-21
4. GKS Tychy71334-16
5. TKH Toruń71034-24
6. Stoczniowiec6316-25
7. KH Sanok617-36
8. GKS Katowice8113-62