Sztafeta pływaków ze srebrnym medalem paraolimpiady

SZTAFETA PŁYWAKÓW 4x100 m stylem zmiennym zdobyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Atenach. Polaków wyprzedzili tylko Australijczycy i Chińczycy. Zawodnicy Australii pobili w tym wyścigu rekord świata wynikiem 4.26,25. Polski zespół startował w składzie: Krzysztof Paterka (Start Poznań), Piotr Pijanowski (Start Poznań), Mateusz Michalski (Start Katowice) i Kamil Drągowski (Start Białystok). Dla Pijanowskiego jest to trzeci medal na igrzyskach paraolimpijskich w Grecji. Poprzednio zdobył także brązowe medale na dystansach 200 m stylem zmiennym i 400 m dowolnym. Dla Paterki jest to pierwszy "krążek" olimpijski w jego sportowej karierze. Jest najmłodszym naszym olimpijczykiem, chodzi do drugiej klasy IX LO w Poznaniu. Później chciałby się dostać na Politechnikę. Pływa wyczynowo od 12 lat. Paterka jest trzecim poznańskim medalistą paraolimpiady. Poza nim i Pijanowskim dwa srebrne medale zdobyła do tej pory lekkoatletka Anna Szymul w (w biegach na 100 i 400 m).