Gwardia Wrocław zwycięzcą turnieju w Szamotułach

Siatkarki ZEC SV Gwardii Wrocław zwyciężyły w rozegranym w ostatni weekend turnieju w Szamotułach. Za najlepszą atakującą turnieju uznano Annę Barańską. A najbardziej wartościową wystawiającą została Małgorzata Kupisz.
Spośród wszystkich uczestników turnieju tylko Gwardia zjawiła się w Szamotułach w najmocniejszym składzie. W Adrianie Bydgoszcz zabrakło Ewy Kowalkowskiej, w Winiarach Kalisz - Marii Liktoras. Nafta-Gaz Piła przyjechała na turniej osłabiona brakiem aż pięciu zawodniczek - Izabeli Bełcik, Katarzyny Skorupy, Katarzyny Skowrońskiej, Mileny Rosner i Agnieszki Orłowskiej.

W tej sytuacji zawodniczki Gwardii odniosły pewne zwycięstwa nad ekipami z Bydgoszczy i Piły, a jedynej porażki w turnieju doznały w pojedynku z Winiarami Kalisz. Wicemistrzynie Polski przegrały jednak z Adrianą Bydgoszcz i ostatecznie to Gwardia została zwycięzcą turnieju.

- Jestem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy w Szamotułach. Dziewczyny bardzo dobrze się zaprezentowały na tle bardzo wymagających rywali - ocenia postawę swoich zawodniczek trener Gwardii Rafał Błaszczyk. - Nie wyciągałbym jednak z tego daleko idących wniosków. To wszystko, co teraz gramy, to na razie tylko przedbiegi. Prawdziwe granie dopiero się zacznie.

Na kolejny mecz kontrolny Gwardia najprawdopodobniej wybierze się pod koniec tego tygodnia do Poznania, natomiast pierwszy mecz ligowy rozegra 16 października przeciwko Adrianie Bydgoszcz.

Wyniki: Gwardia Wrocław - Adriana Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:21, 25:21); Nafta-Gaz Piła - Gwardia Wrocław 1:3 (25:19, 23:25, 12:25,11:25); Winiary Kalisz - Gwardia Wrocław 3:2 (25:20, 25:22, 16:25, 21:25, 15:9).

Kolejność końcowa: 1. Gwardia Wrocław, 2. Winiary Kalisz, 3. Centrostal Adriana Bydgoszcz, 4. Nafta-Gaz Piła.s