Widzew zagra dla chorego piłkarza

Już tysiąc osób kupiło bilety, z których dochód zostanie przekazany Franciszkowi Kulawieckiemu
Na pomysł zorganizowania spotkania wpadł Wiesław Bańkosz, mieszkający w Zduńskiej Woli szkoleniowiec WKS Wieluń. - Franek Kulawiecki grał w w Pogoni w dobrych trzecioligowych czasach - opowiada. - Później szkolił młodzież w swoim byłym klubie, a także w nieistniejącym już Beta-Marteksie. Wprowadził do IV ligi Ekologa Wojsławice.

Chyba najbardziej znanym wychowankiem Kulawieckiego jest Łukasz Masłowski, obecnie zawodnik Odry Wodzisław, w wcześniej m.in. Widzewa.

Niestety, poważne choroba uniemożliwiła mu pracę. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim, a jakby tego mało, rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. - Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - Bańkosz przypomina stare przysłowie. - Dlatego skontaktowałem się z ludźmi, którzy dobrze znają Franka, m.in. Jackiem Masłowskim, Markiem Matysiakiem, i wspólnie postanowiliśmy, że zorganizujemy mecz.

Dzięki temu dziś o godz. 16.30 będzie można zobaczyć spotkanie reprezentacji Zduńskiej Woli z Widzewem. Bańkosz: - Zbigniew Stefaniak to mój kolega ze szkoły, więc zapytałem go, czy łódzka drużyna mogłaby do nas przyjechać. Zgodził się, podobnie jak Stefan Majewski i Tadeusz Gapiński. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

Widzew przyjedzie w najsilniejszym składzie, a także z dodatkowymi atrakcjami. Będzie to występ brązowych medalistów mistrzostw świata w Hiszpanii - Józefem Młynarczykiem i Stefanem Majewskim. To nie koniec niespodzianek, bo ubierająca widzewiaków firma Tico przygotowała dla Franciszka Kulawieckiego specjalne koszulki, a pomoc obiecał też Witold Skrzydlewski, prezes RTS.

W drużynie gospodarzy zagrają obecni i byli piłkarze Pogoni. Z Wodzisławia przyjedzie Łukasz Masłowski, z Poznania Paweł Kaczorowski, a z Wrocławia Adrian Budka. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Michała Stasiaka, ponieważ Amica Wronki przygotowuje się do meczu w Pucharze UEFA. Będzie za to inny wychowanek Pogoni, obecnie ełkaesiak Radosław Kardas. Poza nim na boisku będzie można zobaczyć m.in. Michała Majewskiego (Warta Sieradz), Bartłomieja Zalewskiego i Marcina Janickiego, Krzysztofa Kochelaka (wszyscy Ekolog), Dominika Kosunia i Mariusz Pietrzaka (Włókniarz Pabianice).

Bilety na mecz kosztują 5 i 7 zł. W przedsprzedaży udało się rozprowadzić już ok. tysiąca wejściówek. Organizatorzy liczą, że na stadion przyjdzie ponad 1,5 tys. kibiców.