Sport w skrócie

BOKS

n KADROWICZ Z RADOMIA. Sławomir Żeromiński z Radomia otrzymał powołanie do reprezentacji Polski juniorów od trenera Wiesława Rutkowskiego. W biało-czerwonych barwach radomianin wystąpi na międzynarodowym turnieju w Nowym Sadzie. Zawody trwać będą do końca bieżącego tygodnia.

STRZELECTWO

n KLASA JEDLIŃSKA. Olga Kępczyńska z XII LO w Radomiu wygrała pierwsze zawody z cyklu mistrzostw Radomia w strzelectwie sportowym. Drugie miejsce zajęła Barbara Mielczarek (Zespół Szkół Budowlanych Radom), a trzecie Matylda Kazana (LO Warka). Drużynowo najlepsze okazały się dziewczęta z radomskiej "budowlanki", wyprzedzając gimnazjum z Warki i Zespół Szkół Technicznych z Radomia.

W rywalizacji chłopców klasą dla siebie byli uczniowie gimnazjum z Jedlińska. W klasyfikacji indywidualnej zajęli trzy pierwsze miejsca. Wygrał Michał Kurpik, przed Mateuszem Skoczkiem i Ernestem Szymczykiem. Zespołowo zwyciężyli oczywiście jedlińszczanie, znacznie wyprzedzając gimnazjum z Warki. Trzecie miejsce przypadło licealistom z Warki.

ŁUCZNICTWO

n BRAWA DLA DZIEWCZĄT. Natalia Piotrowska z Łuczniczego Klubu Sportowego Radom zajęła pierwsze miejsce w makroregionalnych zawodach młodzików rozgrywanych na Radomiaku. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Zielińska z Sokoła Radom, a trzecie jej klubowa koleżanka - Karolina Szymańska. Drużynowo, najlepsze okazały się sokolanki, o punkt wyprzedzając przedstawicielki ŁKS-u. W rywalizacji chłopców trzeci był Łukasz Nowakowski z Sokoła.

KOSZYKÓWKA

n JUBILEUSZOWA EDYCJA. Rozgrywki Radomskiego Nurtu Basketu Amatorskiego organizuje po raz dziesiąty Radomski Okręgowy Związek Koszykówki. Zgłoszenia zespołów przyjmowane są do 30 września pod nr. tel. 369 93 24 (w godz. 7-11) lub 0 606 480 646. Udział można potwierdzić także pisemnie, wysyłając zgłoszenie na adres: ROZKosz. w Radomiu, ul. Wernera 22. Wpisowe za udział w rozgrywkach wynosi 100 zł od każdego zawodnika. Odprawa techniczna kierowników zespołów planowana jest na najbliższy czwartek na godz. 19.