Trzecioligowców zniżka formy?

W sobotę piłkarze OKS 1945 z Olsztyna przegrali u siebie z ŁKS-em Łomżą 0:2, natomiast w niedzielę Finishparkiet z Nowego Miasta uległ w Łowiczu Pelikanowi 1:3

Piłkarze nowomiejscy pierwsi objęli prowadzenie po bardzo dobrze wykonanym stałym fragmencie gry. W dziesiątej minucie meczu po wykonaniu rzutu rożnego przez Grzegorza Domżalskiego piłkę do bramki skierował Rafał Różycki. Podopieczni Tomasza Arteniuka z prowadzenia cieszyli się tylko przez niecały kwadrans, bowiem w 23. minucie Norbert Witkowski, bramkarz Finishparkietu, sfaulował w polu karnym Marcina Salamona. Sędzia podyktował ,,jedenastkę", którą na bramkę zamienił Robert Rzerzycki. Przez większą część spotkania utrzymywał się remis 1:1. Żadnej ze stron nie udało się - pomimo prób - uzyskać prowadzenia. Na dziesięć minut przed końcem spotkania jednak niezwykłą skutecznością strzelecką popisał się Robert Wilk. Pomocnik gospodarzy w 83. i 89. minucie spotkania strzelił przeciwnikom dwie bramki, ustalając ostatecznie wynik meczu na 3:1.

Porażki Finishparkietu i OKS-u spowodowały, że zespoły te spadły z czołowych lokat w trzecioligowej tabeli i zajmują teraz kolejno 6. i 7. miejsce. Pocieszeniem może być tylko to, że od Mazowsza Grójec, który jest teraz liderem tabeli, dzieli OKS i Finishparkiet różnica tylko dwóch punktów. Strata zdaniem olsztyniaków jest do odrobienia już w najbliższym spotkaniu, bo grają z zespołem rezerw Legii.

- Do Warszawy jedziemy po trzy punkty i musimy po prostu wygrać - deklaruje Tomasz Zahorski, zawodnik OKS-u.

Przeciwnikiem Finishparkietu będzie z kolei Znicz Pruszków, obecnie ósma drużyna w tabeli. Rywal jest więc teoretycznie słabszy, więc podopieczni Tomasza Arteniuka, grając na własnym boisku, powinni zwyciężyć.

Pelikan Łowicz - Finishparkiet Drwęca 3:1 (1:1)

bramki: Finishparkiet: Różycki (8)

Pelikan: Rzerzycki (23), Wilk (83 i 89)

Finishparkiet Drwęca: Witkowski - Różycki, Zakierski, Rogalski, Matusewicz, Paulewicz (85 Boratyński), Lubieniecki (46 Włodarczyk), Rybkiewicz (46 Zezula), Święcki, Domżalski, Bała

Wyniki 8 kolejki: ŁKS 1945 Olsztyn - ŁKS Łomża 0:2, Pelikan Łowicz - Finishparkiet Drwęca 3:1, Stal Głowno - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:1, Znicz Pruszków - Unia Skierniewice 0:0, Warmia Grajewo - MG MZKS Kozienice 1:0, Legionovia Legionowo - Legia II Warszawa 1:1, Okęcie Warszawa - Ceramika Paradyż 0:1, Mazowsze Grójec - Gwardia Warszawa 2:1