Szermierka. Baby Dreams Cup

Aż 81 chłopców walczyło w niedzielę w I Ogólnopolskim Turnieju Szermierczym w hali Polonia. - Będzie z nich pociecha - zapewniają organizatorzy.
Imprezę zorganizował klub TS Kmicic Częstochowa dzięki wsparciu swojego sponsora firmy Baby Dreams i Urzędu Miasta. - Na pomysł wpadliśmy w ubiegłym roku, kiedy zorganizowaliśmy mecz z Gliwicami - mówi trener Kmicica Andrzej Zaguła. - Sponsor postarał się o bardzo atrakcyjne nagrody: sprzęt RTV, rowery, i stąd bardzo duże zainteresowanie. Ale myślę, że nie tylko dlatego. Po prostu dzieciaki potrzebują rywalizacji. Pod względem frekwencji nasz turniej był w tym roku jednym z trzech największych w Polsce. Za rok chcemy zrobić krok do przodu i zaprosić gości z zagranicy.

W Polonii w dwóch kategoriach 11- oraz 12-13-latków walczyło 81 chłopców, w tym siedmiu z TS Kmicic. Najlepiej wypadł Sebastian Winiarski, który awansował do ośmioosobowego finału młodszej kategorii i zajął piąte miejsce.

- Ten chłopak ma smykałkę do szermierki. Jeszcze nie wygrał, ale jeżeli nadal będzie tak trenował jak dotychczas to będziemy z niego mieli pociechę - ocenił trener Zaguła.

Poza Winiarskim z dobrej strony pokazali się Mateusz Kalinka i Filip Marynowski, którzy odpadli w fazie pucharowej, ale wygrali po dwie walki. Podobnie najmłodszy uczestnik zawodów - Marcin Szymocha.

- Mamy grupę zdolnych dzieci, które będą robić postępy - dodaje Andrzej Zaguła. - Naszą działalność dostrzeżono w Polskim Związku Szermierczym. W lipcu uczestniczyliśmy w obozie Człuchowie, w 60 procentach finansowym przez centralę. To świadczy, że doceniono nasz wysiłek i to co w ostatnim okresie zrobiliśmy w klubie.

Wyniki 11-latków: 1. Jan Ćwik (KKS Kraków), 2. Jędrzej Drobiński (Irwin Manieczki), 3. Felix Fraś (KKS Kraków)... 5. Sebastian Winiarski (TS Kmicic), 15. Michał Zaguła (Kmicic); 12-13 lat: 1. Rafał Szwalber (AZS-AWF Warszawa), 2. Kamil Wrona (KKS Kraków), 3. Szczepan Budek (KKS Kraków)... 22. Mateusz Kalinka (Kmicic), 27. Filip Marynowski (Kmicic).

TS Kmicic zaprasza na treningi hali Polonia. Odbywają się we wtorki, czwartki i piątki o godz. 18. Kontakt tel. z trenerem Andrzejem Zagułą 0- 609 58 98 40.