Budowlani Lublin - Skra Warszawa 17:3

RUGBY. Seria A. Po dwóch kolejnych porażkach Budowlani Lublin odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo. Lublinianie pokonali na swoim boisku beniaminka ligi stołeczną Skrę 17:3.

Gospodarze rozpoczęli mecz w dość eksperymentalnym ustawieniu. Na pozycji łącznika młyna zagrał Arkadiusz Gospodarek, który w tym tygodniu wrócił z Belgii i odbył tylko dwa treningi z zespołem.

- Nie ukrywam, że szykowałem na tę pozycję Pawła Czerwonkę, ale po głębszym namyśle i rozmowach z zawodnikami zagrałem va banque - mówi trener Budowlanych Andrzej Kozak. - Przyniosło to efekty. Pomimo że Skra miała o wiele silniejszy młyn niż Orkan Sochaczew przed dwoma tygodniami, udało nam się dwukrotnie ten młyn przepchać. Bardzo dużo dała gra od początku meczu w naszym młynie Wojtka Gulskiego. Nadal walczymy o szóstkę, a gdyby nie porażka z Orkanem, już byśmy mieli w niej pewne miejsce.

Już w piątej minucie po karnym Marcina Daniela lublinianie wygrywali 3:0. Jednak goście, także z karnego, szybko wyrównali. Po chwilowym przestoju, Budowlani po karnej piątce zapisanej kapitanowi Pawłowi Pieniakowi i podwyższeniu Daniela zwiększyli przewagę do siedmiu punktów (10:3).

Po przerwie po raz kolejny dobrze spisał się lubelski młyn, który wielokrotnie wygrywał z młynem gości. Po raz drugi sędzia Grzegorz Szostek podyktował karną piątkę. Ponownie podwyższył Daniel. Końcowe minuty należały do gości, którzy przez kilka minut zamknęli Budowlanych przy własnym polu punktowym - na szczęście bez zdobyczy punktowej.