I liga piłkarzy ręcznych

Znów jedną bramką przegrali pierwszoligowi piłkarze ręczni Wisły Sandomierz. Tym razem we własnej hali ze spadkowiczem z ekstraklasy, AZS AWF Biała Podlaska. Słabo zagrały w Chrzanowie rezerwy Vive Kielce, a zespół z Końskich bez problemu wygrał w Radomiu.
WISŁA SANDOMIERZ - AZS AWF BIAŁA PODLASKA 25:26 (16:16). Wisła: Stolarski, Dziedzic - Krupa 7, Marzec 5, Węgrzynowski 3, Ogrodnik 3, Gach 2, Kuroś 2, Dusak 2, Kutek 1, Ćwik, Cupryś, Rędzio.

Drugi mecz i druga porażka Wisły jedną bramką. I, niestety, podobnie jak przed tygodniem na inaugurację rozgrywek w Zawadzkiem, tak i teraz podopieczni Stanisława Kubali powinni to spotkanie wygrać. Nie można jednak zdobyć kompletu punktów, jeśli prezentuje się tak fatalną skuteczność - sandomierzanie nie wykorzystali m.in. sześciu kontrataków. Spadkowicz z ekstraklasy rozpoczął bardzo dobrze, szybko obejmując prowadzenie 3:0. Jeszcze gorzej zaczęła się druga połowa, kiedy gospodarze pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 44. min. Mieli jednak szansę na zwycięstwo, bo sześć minut przed końcem prowadzili 24:23. Trzy kolejne bramki zdobyli jednak goście i pół minuty przed końcem Wisła zdołała tylko zdobyć kontaktowego gola.

MTS CHRZANÓW - VIVE II KIELCE 38:25 (16:12). Vive II: Kuczyński, Budniak - Podsiadło 6 (3), Gawęcki 6 (1), Sadowski 4, Kubiec 4, Trojanowski 3, Budkowski 2, Terlecki, Mróz, Arendarski, Pawłowski, Juszczyk.

Pojedynek był wyrównany tylko do 24. minuty - wówczas było 11:11. Potem pięć goli z rzędu zdobył MTS, a po przerwie systematycznie powiększał przewagę. Słaba obrona rezerw Vive sprawiła, że gospodarze wygrali bardzo wysoko.

AZS POLITECHNIKA RADOM - KS SPR KOŃSKIE 25:35 (13:19). KS SPR: Smagór, Ratuszniak - R. Napierała 8, Kutwin 7, T. Napierała 6, Karbownik 3, Matyjasik 3, Byczkowski 2, Bąk 2, Piotr Swat 2, S. Smołuch 1, Deszczyński 1, P. Smołuch, Trojanowski.

Ogranemu koneckiemu zespołowi gospodarze przeciwstawili zaledwie ośmioosobowy skład. Nic dziwnego, że goście wygrali bez problemu. A mogli i wyżej, gdyby trener Wojciech Jasnos nie wystawił w drugiej połowie rezerwowych zawodników - m.in. debiut w I lidze ma już za sobą Przemysław Smołuch.

Pozostałe wyniki:

Stal Mielec - BKS Bochnia 36:28 (15:13), Pabiks Pabianice - ASPR Zawadzkie 24:35, Wisła Puławy - Viret Zawiercie 27:24 (11:13).