Rugbiści Budowlanych wygrali w Sopocie

Łodzianie pojechali na Wybrzeże bez pięciu podstawowych zawodników
Budowlani pojechali do Sopotu bez pięciu graczy: Przemysława Szyburskiego, Artura Marosa (obaj kontuzje), Rafała Gila i Marcina Majdzińskiego (których zatrzymały sprawy służbowe) i Jarosława Raweckiego. Dlatego wiadomo było, że o kolejne ligowe punkty będzie bardzo trudno. Tym bardziej, że Ogniwo z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Początek spotkania nie układał się po myśli łodzian. Po kwadransie gry drużyna z Wybrzeża prowadziła po trzech punktach uzyskanych z karnego. Wprawdzie chwilę potem Michał Królikowski zdobył przyłożenie, ale do końca pierwszej połowy punktowali już tylko sopocianie. W naszej drużynie szwankowała głównie celność kopaczy. Z karnego i podwyższeń w całym meczu nie zdobyliśmy ani jednego punktu.

Po przerwie nasi zawodnicy obudzili się. Sygnał do ataku dał Maciej Maciejewski, zdobywca połowy punktów dla naszego zespołu. Pierwsze z nich zaliczył po udanie rozegranym młynie 5 metrów od pola punktowego. Po szerokim ataku będącego na dobrej pozycji Maciejewskiego dostrzegł Jacek Figura. Pięć minut później Budowlani wreszcie wyszli na prowadzenie. Wynik meczu po pięknej akcji ustalili w 82 minucie. Łukasz Wieczorek zdobył piłkę na własnej połowie i wykopał ją szybko pod pole punktowe przeciwników. Tam po szerokim szybkim ataku przyłożył ją Robert Lublin.

Ogniwo Sopot - Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 13:20 (10:5)

Punkty dla Blach Pruszyński: Maciejewski 10, Królikowski i Lublin po 5.

Skład: Królikowski, Szulc, Rybiński (80. Kukulski), D. Fortuna (78. Kata), Białkowski (78. Zabokrzycki), M. Fortuna, Prasał, Ławski, Pabjańczyk (62. Lublin), Grodecki, Maciejewski, Gomulak, Zając (80. Zamerski), Figura (65. Wieczorek), Hotowski.