Pierwsze zwycięstwo koszykarzy ŁKS

Podopieczni trenera Piotra Piątkowskiego pokonali wczoraj we własnej hali KKS Poznań

Łodzianie wreszcie zagrali tak, jak potrafią. Tylko początek meczu należał do gości, który po 4 min wygrywali 9:7. Później gra toczyła się już po myśli trenera Piątkowskiego. W 6 min - po rzucie Wojciecha Leśniaka - łodzianie objęli prowadzenie 13:11, którego nie oddali już do końca meczu.

Druga kwarta rozpoczęła się od wsadu Leśnika, a po chwili Jakub Danyuma (doskonały debiut w ŁKS) podwyższył prowadzenie do 10 punktów (31:21).

Doskonale spisywał się Łukasz Pacocha, najlepszy zawodnik na boisku, który nie tylko idealnie rozgrywał piłkę, ale zdobywał też ważne punkty.

To jego najlepszy występ w tym sezonie. Głównie dzięki niemu ŁKS wygrał trzy pierwsze kwarty, a trzecią różnicą nawet 13-punktów (28:15).

ŁKS - KKS POZNAŃ 88:65 (26:19, 23:16, 28:15, 11:15)

ŁKS: Pacocha 19, Goss 18, B. Szczepaniak, Leśniak po 17, Danyuma 11, Micielski 4, Nowak 2 oraz T. Szczepaniak, Rajkowski, Balicki, Sędzicki, Gołuch.

KKS: Nowicki 13, Szymański 12, Skonieczny 11, Żiółkowski 10, Wieszczak 9, Janowicz 8, Gołdziński 2 oraz Przygocki, Grabiński, Semmler, Dudziński.

Pozostałe wynik i tabela: Zastal Zielona Góra - Tytan Częstochowa

63:62, Znicz Jarosław - Kotwica Kołobrzeg 71:54, Polpak Świecie - Viking Gdynia 94:68, Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 86:81, Basket Kwidzyn - Górnik Wałbrzych 97:63, Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Radom 73:66, Alba Chorzów - Sokół Łańcut 88:79.