III liga: Warmia - Kozienice 1:0

Drużyna MG MZKS Kozienice straciła bramkę i trzy punkty w doliczonym czasie gry. - Chyba za wcześnie uwierzyliśmy, że uda nam się wywieźć remis z Grajewa - żałował trener Bolesław Strzemiński

Ostatnio Kozienice może nie grały rewelacyjnie, ale osiągały korzystne wyniki. Właśnie mija miesiąc od pamiętnej wpadki z Unią Skierniewice. Od tego momentu do soboty zespół Bolesława Strzemińskiego nie przegrał meczu.

Każda seria, ta dobra i zła, ma jednak swój początek i koniec. Choć od bezbramkowego wyniku MZKS dzieliły w Grajewie sekundy, w 90. minucie defensywa popełniała poważny błąd. Wprowadzony w 84. minucie Radosław Guzowski zamknął akcję po podaniu z rzutu wolnego Mirvy i strzałem głową ustalił wynik. - Naprawdę niewiele brakowało, a remis byłby nasz - ubolewał po meczu szkoleniowiec Kozienic.

Samo spotkanie nie stało na wysokim poziomie, ale sytuacji bramkowych obie drużyny wypracowały po kilka. O ile pierwsza część gry należała do gospodarzy, to w drugiej znacznie więcej z gry mieli goście. Spora w tym zasługa wprowadzonego po przerwie Jakuba Bilkego, który uaktywnił partnerów. Szkoda, że Bilke, jak i jego koledzy nie zdołali pokonać Sylwestra Janowskiego.

- Można powiedzieć, że nie zawsze wybory na boisku piłkarzy z Kozienic były właściwe. Tak było właśnie z Jakubem, który pod koniec spotkania w jednej z akcji zamiast strzelać, zdecydował się podawać do partnera. Teraz takie dywagacje nie mają jednak sensu - podkreślił Strzemiński.

Warmia nie należy do tuzów ligi, ale warto wspomnieć, że w tym sezonie nie straciła jeszcze punktu na własnym stadionie. Szkoda, że jeden błąd, brak koncentracji sprawił, że Kozienice wróciły z Grajewa na tarczy.

MG MZKS KOZIENICE 0

STRZELEC BRAMKI

n Warmia: Guzowski (90. - głową, po dośrodkowaniu z prawej strony Mirvy)

SKŁADY

Warmia: Janowski - Kołłątaj, Kłosowski, Zajączkowski (56. Soska), Pacholczyk (59. Figurski), Giermasiński Ż, Strózik), Wincel, Paczkowski (84. Guzowski Ż), Jurok Ż, Mirva (90. Wojtkielewicz).

Kozienice: Stawiarski - Sokół, Procki Ż, Gogacz, Skórnicki, Misztal Ż, Godlewski, Czaplarski (46. Bilke), Kołodziejczyk Ż (60. Smolak), Umukoro (83. Seremak), Kocyk (84. Ura).

Sędziował: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn).

POZOSTAŁE WYNIKI 8.KOLEJKI:

n STAL GŁOWNO - RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE 0:1 (0:1): Jakuszewski (38.).

n PELIKAN ŁOWICZ - DRWĘCA NOWE MIASTO LUBAWSKIE 3:1 (1:1): Rzeczycki (22. - karny), Wilk (84., 89.) - Różycki (10.).

n ZNICZ PRUSZKÓW - UNIA SKIERNIEWICE 0:0.

n LEGIONOVIA LEGIONOWO - LEGIA II WARSZAWA 1:1 (0:1): Wierzbicki (71.) - Smoliński (5.).

n OKS 1945 OLSZTYN - ŁKS ŁOMŻA 0:2 (0:0): Marczak (65.), Boguski (83.).

n OKĘCIE WARSZAWA - CERAMIKA PARADYŻ 0:1 (0:0): Żarczyński (73.).

n MAZOWSZE GRÓJEC - GWARDIA WARSZAWA 2:1 (0:0): Czpak (46.), Solecki (66.) - Rymbiewski (72.)